Minister kultúry Marek Maďarič priznal, že v Smere mal názor, že Robert Kaliňák by mal odísť z funkcie.

"Ja by som ten tlak už dávno, dávno na jeho mieste nevydržal," povedal Maďarič s tým, že Kaliňák má už zlý imidž.

"Bola diskusia, padlo väčšinové rozhodnutie, ja ho rešpektujem. Nemienim si tu robiť výložky, zásluhy. Svoj postoj si vo vnútri strany hovorím, aj som si ho povedal, ale nie som človek, ktorý by išiel robiť disidenta. Nebudem narúšať to, na čom sme sa demokraticky dohodli, potom môžem z tej strany odísť. Buď rešpektujem vôľu väčšiny a to, že niekto si presadil iný názor, ako môj, alebo ak nie, tak potom odídem," povedal Maďarič.

"Možno bol Robert Kaliňák výnimkou v komunikácii s médiami, pestoval si vzťahy, s mnohými si tykal, veľmi aktívne sa snažil ukazovať peknú tvár. Zažíval aj obdobia, kedy bol akceptovaný ako najúspešnejší minister vnútra aj v porovnaní s Danielom Lipšicom. Teraz prišiel ten okamih a ja si nepamätám, dokonca si myslím, že ani Ivan Lexa nečelil takej poľovačke. Je to masívne a myslím, že on to prežíva ako hlboko nespravodlivé," povedal Maďarič.

Minister o tlaku na Kaliňáka povedal, že v tejto chvíli je už jedno, či je kritika Kaliňáka objektívna alebo nie. "On naozaj získal zlý imidž, ale to je situácia, kedy politik si môže myslieť že je to neobjektívne, ale už sa to zmeniť nedá. On bojuje."
Politik podľa Maďariča odchádza buď, keď sa sám rozhodne alebo keď stratí dôveru premiéra alebo koalície. "V kritickom okamihu získal aj podporu koalície, premiéra, aj politickej strany," povedal Maďarič.

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na editori@dennikn.sk.

Najnovšie z témy: SMER

V koalícii zatiaľ nie je zhoda na tom, kto bude jej kandidát na riaditeľa RTVS. “Neviem ako to dopadne v tejto chvíli,” povedal minister kultúry Marek Maďarič. Minister povedal, že on presadzuje kontinuitu, aby vo funkcii pokračoval Václav Mika. “Dnes nám súčasný manažment odovzdáva funkčnú RTVS, ten pokrok je výnimočný, dá sa ilustrovať na číslach, spokojnosti ľudí a ja si nekladiem otázku, aby prišiel niekto iný, nech je kontinuita.”

Smer podporí za župana v Banskej Bystrici toho kandidáta proti Kotlebovi, ktorý bude mať zo všetkých najsilnejšiu podporu. Marek Maďarič povedal, že ak to bude Martin Klus z SaS, tak podporia aj jeho. “Existuje zhoda, že všetky demokratické strany podporia kandidáta, ktorý bude vykazovať najvyššiu podporu. V tom vidím nádej, že župan môže byť porazený. Sleduje sa to, robia sa prieskumy, vnímame to ako veľmi dôležité,” povedal Maďarič.

Vladimír Mečiar bol podľa Mareka Maďariča lepším koaličným partnerom ako by bol Igor Matovič. “Tá vláda vydržala a tá, ktorej súčasťou bol Matovič, tak ju začal rozbíjať od prvého okamihu.”

Najčítanejšie

| |

Už viac ako 102296 z vás dostáva správy e-mailom