Západoeurópske akcie zažili najhorší týždeň za ostatných šesť mesiacov.

Index STOXX 600 stratil zhruba percento. Straty spôsobili obavy z politického chaosu v USA. (čtk)

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na editori@dennikn.sk.

Najnovšie z kategórie: Ekonomika

Talianska spoločnosť Alitalia dnes zrušila asi 200 letov na vnútroštátnych a medzištátnych linkách. Dôvodom je štrajk časti zamestnancov. Štrajk sa koná v čase rokovaní o podmienkach avizovaného prepustenia 1358 z 12 500 zamestnancov. Časť personálu okrem toho protestuje proti nevyplateniu viacerých odmien za máj. (tasr)

Nákup potravín pre školské jedálne by sa mal zjednodušiť. Navrhuje to trojica poslancov Mosta-Híd v novele zákona o verejnom obstarávaní. Predkladatelia chcú zvýšiť finančný limit na nákup potravín do výšky 200-tisíc eur, čím sa má zjednodušiť a zefektívniť obstarávanie pri nízkych prahových hodnotách. (tasr)

„Slovensko má šieste najnižšie daňovo-odvodové zaťaženie v EÚ,“ povedal v relácii O 5 minút 12 premiér Robert Fico. Reagoval na žiadosti zamestnávateľov, aby sa najskôr znížili dane a odvody a až potom sa zvyšovala minimálna mzda.

Ak sa Česko nechce nechať odsunúť na perifériu v EÚ, musí sa skôr či neskôr vyjadriť k termínu prijatia eura, povedal v RTVS český premiér Bohuslav Sobotka. Pochválil, ako dobre Slovensko zvládlo prechod na euro aj obdobie, v Česku vidí pred vstupom do eurozóny najväčší problém v úrovni miezd, ktorá je neporovnateľne nižšia oproti Nemecku či Rakúsku.

Prémiový článok e-mailom
raz týždenne zadarmo!

Najčítanejšie

| |

Už viac ako 88714 z vás dostáva správy e-mailom