Najnovšie z témy: Marian Kotleba
ĽSNS neopúšťa nostalgia za slovenským štátom, v dôsledku čoho stráca voličov. „Zo zahraničia vieme, že úspešný je spravidla tzv. nový typ krajne pravicových strán, teda taký, ktorý na rozdiel od toho starého fašistického opustil voličsky nie veľmi populárne témy, ako je antidemokracia, biologický rasizmus či historický revizionizmus,“ vraví politológ Tomáš Nociar.

V menčestri a pri sliepkach nevie konkurovať Uhríkovi v obleku. Odborníci vysvetľujú, prečo upadá popularita Mariana Kotlebu aj preferencie ĽSNS. Prispel k tomu nielen rozkol v strane a odchod skupiny okolo Milana Uhríka, ale aj rozsudok v kauze šekov či fakt, že aj časť antisystémových voličov chce voliť stranu, ktorá má aspoň nejaký koaličný potenciál.
Ak by existoval liberálny fašizmus, Mazurek a Kotleba by boli jeho typickými predstaviteľmi, hovorí odborník na krajnú pravicu Tomáš Nociar. Vraví tiež, že Uhríkova Republika sa snaží o „dedémonizáciu“ podobne ako Švédski demokrati, ktorí pôvodne vzišli z neonacistického podhubia. Teraz sú vo Švédsku druhou najsilnejšou stranou.
Otec útočníka zo Zámockej Juraj Krajčík neverí, že by jeho syn bol schopný vraždiť. Povedal to v online rádiu, ktoré prevádzkuje Kotlebova ĽSNS. Krajčík si myslí, že jeho syna musel k vraždeniu niekto zmanipulovať, o synovi hovorí ako o „zneužitej obeti“.
Marian Kotleba povedal, že hlasovanie o prelomení veta bolo hlasovaním proti liberálom a ich „chorému videniu sveta“. Predseda ĽSNS zároveň skritizoval samosprávy, ktoré upozorňovali na to, že im štát vezme peniaze z rozpočtov na zaplatenie prorodinného balíčka.
Je mi jasné, prečo Smer, ĽSNS, Republika odignorovali prejav ukrajinského prezidenta Zelenského v parlamente – nesedí im farba jeho mena, píše v Udalostiach týždňa Ján Štrasser. „Fico a spol. by privítali niečo červenšie, Kotleba a Uhrík a spol. niečo hnedšie. No všetci traja sa zhodnú na červenohnedom Putinovi.“