Martina Koník

Fico o pochode: Médiá si urobia akciu a všetci sú z toho úúú, že veľká akcia

„My sme mali na 1. mája 10-tisíc ľudí bez podpory médií a to si nikto nevšimol. A tu si médiá urobia akciu a všetci sú z toho úúú, že veľká akcia,“ rozpráva premiér Robert Fico o Veľkom protikorupčnom pochode bývalému ministrovi pôdohospodárstva Stanislavovi Becíkovi na Celoslovenských dňoch poľa v Dvoroch nad Žitavou.

Fico na Celoslovenských dňoch poľa pri odrode reďkovky Karakter s bývalým ministrom pôdohospodárstva Stanislavom Becíkom. Foto N – Vladimír Šimíček

„Vy máte problémy, panebože, na poľnohospodárskej výstave!“ zareagoval Fico na otázku, či si nájde čas aj na komentovanie pochodu.

Netrápi vás ten pochod? „Trápi ma to viac ako vás,“ povedal Fico reportérke Denníka N.

„Toto je neúcta, čo robíte ľuďom, ktorí od rána do večera robia na poli,“ reagoval na ďalšie otázky o pochode. Na to, či odvolá Kaliňáka, najskôr nereagoval.

Neskôr na brífingu už premiér hovoril aj o svojom ministrovi vnútra, ktorého demonštranti žiadajú odvolať. „Nebudem križovať mojich ministrov len preto, že si to opozícia a časť médií želá,“ povedal Fico a opakoval, že Kaliňák je výborný minister a nie je dôvod na jeho odvolanie.

Ďakoval študentom, že sú aktívni, ale vyzýval ich, aby dodržiavali sľub, že protest je apolitický. Včerajšia akcia podľa neho bola politická, bližšie to však nevysvetlil. Premiér tiež naznačoval, že protest študenti nezorganizovali sami.

Účasť na pochode spochybňoval už včera na Facebooku aj člen mediálneho tímu premiéra Marián Bednár. „Na Slovan na hokej príde 11-tisíc ľudí,“ komentoval účasť na protikorupčnom pochode pod verejným statusom politického marketéra Radovana Cholevu na Facebooku. Podľa Bednára prišlo menej ľudí ako minule.

Viac o druhom Veľkom protikorupčnom pochode čítajte tu.

Video: Druhý Veľký protikorupčný pochod

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na.

Najnovšie z témy:

Najčítanejšie

| |