TASR

Cibulková vyhrala štvorhru na turnaji v Hertogenboschi

Dominika Cibulková získala na tráve v holandskom Hertogenboschi prvý titul vo štvorhre na okruhu WTA. S Kirsten Flipkensovou zdolali vo finále  dvojicu Demi Schuursová, Kiki Bertensová 4:6, 6:4, 10:6 v tzv. supertajbrejku.

Foto - ap

Cibulková zvíťazila vo finále štvorhry na podujatí Ricoh Open na tretí pokus. V roku 2013 neuspela vo finále v Hertogenboschi po boku Španielky Arantxy Parrovej-Santonjovej, v roku 2011 po boku Talianky Flavie Pennettovej.

Zisk titulu v debli je pre Cibulkovú náplasťou za nevydarené vystúpenie vo dvojhre, kde skončila ako nasadená jednotka hneď v 1. kole na rakete nemeckej kvalifikantky Antonie Löttnerovej.

"Prvý deblový titul je pre mňa výnimočný. V Hertogenboschi som dvakrát neuspela vo finále, do tretice všetko dobré. Veľká vďaka patrí Kirsten, s ktorou sa mi vždy hrá veľmi dobre. Je super, že som na tráve odohrala toľko zápasov a turnaj sme zakončili víťazstvom," povedala počas slávnostného ceremoniálu svetová šestka, ktorá vo dvojhre vybojovala na WTA Tour osem trofejí.

V rozhovore pre TASR na margo finálového duelu uviedla. "Hrali sme agresívne a myslím si, že sme vyhrali zaslúžene. Počas turnaja sme zvládli veľa ťažkých momentov. Po dlhom čase som dosiahla víťazstvo. ktoré hreje pri srdiečku. Veľmi sa z neho teším, ako keby som získala titul vo dvojhre. Je to veľká náplasť za to, že mi to v Hertogenboschi v singli nevyšlo. Vyhrať debla na tráve je pecka. Štvorhru sme s Kirsten naposledy hrali vlani na Roland Garros. Je fajn, že napriek skorej rozlúčke vo dvojhre som si mohla na turnaji vyskúšať zápasové veci."

Na oslavy titulu podľa slov Cibulkovej nebude čas. "Už dnes o desiatej večer letím na ďalší turnaj do Birminghamu. Kirsten sa zasa presúva na Mallorku, kde ju čaká kvalifikácia. V Birminghame si zahrám štvorhru s Garbine Muguruzovou Blancovou. Jej tréner Sam Sumyk prišiel za mojím koučom Maťom Liptákom a navrhol mu, aby sme to s Garbine spolu skúsili. Potom ma čaka turnaj v Eatbourne a Wimbledon," dodala slovenská jednotka,

štvorhra - finále:

Dominika CIBULKOVÁ, Kirsten Flipkensová (SR/Bel.) - Demi Schuursová, Kiki Bertensová (2-Hol.) 4:6, 6:4, 10:6

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na editori@dennikn.sk.

Najnovšie z kategórie: Šport

Biatlonistka Laura Dahlmeierová a združenár Johannes Rydzek sa prvýkrát stali Športovcami roka 2017 v Nemecku. Najlepším nemeckým tímom v novinárskej ankete sa druhýkrát za sebou stali plážové volejbalistky Laura Ludwigová a Kira Walkenhorstová. V ankete hlasovali zástupcovia vyše 1300 športových médií v krajine. (tasr)

Výsledky NHL: Hokejisti Chicaga zvíťazili nad Minnesotou 4:1. Pre Blackhawks to bola piata výhra za sebou, to sa im v tejto sezóne ešte nepodarilo. V zostave opäť absentoval slovenský útočník Richard Pánik.

Najčítanejšie

| |