Dodávka zrazila ľudí na severe Londýna

. Podľa médií je zranených 12 ľudí. Britská moslimská rada uviedla, že dodávka krátko po polnoci úmyselne vrazila do moslimov vychádzajúcich z mešity v mestskej časti Finsbury Park.

Podľa polície je jeden človek zadržaný. Podľa dostupných informácií šlo o 48-ročného belocha, ktorý bol prevezený do nemocnice.

Na mieste zasahovalo najmenej desať policajných áut a viacero sanitiek a hasičských áut. Prípad vyšetruje protiteroristické oddelenie MPS.

Nočná policajná správa neupresňuje, či sú medzi zranenými aj mŕtvi.

Britská premiérka Theresa Mayová povedala, že ide o „strašný incident“. Dodala, že je v myšlienkach so zranenými. Vodca opozičných labouristov Jeremy Corbyn vyhlásil, že ho incident úplne šokoval. (čtk, tasr)

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na editori@dennikn.sk.

Najnovšie z kategórie: Svet

K útoku na výcvikové stredisko tajnej služby v Kábule sa prihlásil IS. Zranenia pri ňom utrpel jeden policajt, afganské sily zabili jedného militanta. (tasr)

Kosovo verí, že na budúci rok dosiahne bezvízový styk s EÚ. Premiér Ramush Haradinaj to povedal pred dnešným neformálnym stretnutím premiérov šiestich krajín západného Balkánu v Bruseli so šéfkou diplomacie EÚ Federikou Mogheriniovou. (čtk)

V Rusku sa začala kampaň pred prezidentskými voľbami. Zámer kandidovať vo voľbách, ktoré sa uskutočnia 18. marca 2018, oznámilo 23 ľudí vrátane Vladimira Putina. (tasr)

Najčítanejšie

| |