Učitelia žiadajú od ministra školstva reakciu na vyjadrenia bývalého ministra Petra Pellegriniho, ktorý povedal, že výsledky našich žiakov sú hanba.

„Pevne verím, že na nahromadené hanlivé vyjadrenia na adresu učiteľov tentokrát zareagujete a že to, podobne ako ja, vnímate ako svoju základnú úlohu vyplývajúcu z pozície, ktorú zastávate,“ napísal v otvorenom liste šéf Slovenskej komory učiteľov Vladimír Crmoman ministrovi školstva Petrovi Plavčanovi (nominant SNS).

„Veľa kolegov ma odhováralo od tohto kroku s tým, že je moja snaha márna. Spomínam si, že som Vás viac ako pred rokom osobne žiadal pri okrúhlom stole k PVV, aby ste reagovali na znevažujúce vyjadrenia pána Sotáka na adresu učiteľov. Podobných reakcií odvtedy z úst vládnych predstaviteľov zaznelo viac, a je naozaj škoda, že ste sa zatiaľ za nás nepostavili,“ napísal Crmoman.

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na.

Najnovšie z témy:

Koaličná rada rozhodne, či sa platy učiteľov zvýšia od septembra tohto roka alebo až od januára 2018. V reakcii na rozhodnutie odborárov nepodpísať memorandum o sociálnom zmieri to oznámil Most. (tasr)

Najčítanejšie

| |