Učitelia žiadajú od ministra školstva reakciu

na vyjadrenia bývalého ministra Petra Pellegriniho, ktorý povedal, že výsledky našich žiakov sú hanba.

„Pevne verím, že na nahromadené hanlivé vyjadrenia na adresu učiteľov tentokrát zareagujete a že to, podobne ako ja, vnímate ako svoju základnú úlohu vyplývajúcu z pozície, ktorú zastávate,“ napísal v otvorenom liste šéf Slovenskej komory učiteľov Vladimír Crmoman ministrovi školstva Petrovi Plavčanovi (nominant SNS).

„Veľa kolegov ma odhováralo od tohto kroku s tým, že je moja snaha márna. Spomínam si, že som Vás viac ako pred rokom osobne žiadal pri okrúhlom stole k PVV, aby ste reagovali na znevažujúce vyjadrenia pána Sotáka na adresu učiteľov. Podobných reakcií odvtedy z úst vládnych predstaviteľov zaznelo viac, a je naozaj škoda, že ste sa zatiaľ za nás nepostavili,“ napísal Crmoman.

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na editori@dennikn.sk.

Najnovšie z témy: Protesty učiteľov

16. novembra organizuje Iniciatíva slovenských učiteľov Sprievod svetiel. „Cieľom akcie je zahasiť pasivitu v nás a zažať svetielko našej občianskej angažovanosti.“ V Bratislave sa začne sprievod o 17.11 na Námestí slobody a povedie na Rybné námestie. Sprievod bude aj v Martine o 17.11 od Mestskej scény cez Divadelné námestie v Martine.

Iniciatíva slovenských učiteľov ukončila stupňovaný štrajk, ktorý trval od 13. septembra. Zapojilo sa zhruba 2500 učiteľov. Teraz by podľa iniciatívy mali pokračovať odbory, ktoré by mali presadzovať vyššie zvýšenie platov. Ak sa im to nepodarí, nemali by podpísať kolektívnu zmluvu.

Iniciatíva slovenských učiteľov zrušila štrajk naplánovaný na 13. októbra. Na ten deň je totiž vyhlásený štátny smútok súvisiaci s pohrebom Michala Kováča. Stupňovaný štrajk bude pokračovať v stredu 19. októbra.

Minister školstva Peter Plavčan odmieta, aby sa platy učiteľov regionálne diferencovali. „Viem si skôr predstaviť, že by sme diferencovali platy na základe toho, či sú učitelia ochotní využívať nové metódy výučby, aká je kvalita vzdelávania, akí sú náchylní na sebe pracovať,“ povedal Plavčan v relácii Sobotné dialógy.

Najčítanejšie

| |

Už viac ako 125309 z vás dostáva správy e-mailom