TASR

Danko odvolal krajského šéfa SNS v Prešove, ktorý ho predtým verejne kritizoval

Andrej Danko odvolal z postu krajského šéfa SNS v Prešove Eduarda Markoviča, ktorý podľa predsedu národniarov poškodil meno SNS. Členovia strany z kraja tento týždeň verejne vyjadrili nespokojnosť s vedením a tvrdili, že pri výbere kandidáta na župana došlo k porušeniu stanov.

Foto N – Tomáš Benedikovič

„Pán Markovič bol riadne pozvaný na predsedníctvo SNS, aby vysvetlil svoj postoj. Súčasne ako člen strany vie, že máme ústrednú kontrolnú a revíznu komisiu. Tam sa mohol posťažovať v rámci strany,“ uviedla riaditeľka kancelárie predsedu národniarov Zuzana Škopcová.

Podľa jej slov Markovič svojím konaním medializoval predmetnú tému a tým poškodil meno strany. „Pričom ani raz to neriešil na predsedníctve SNS, ani vnútornými mechanizmami. Z tohto dôvodu bol odvolaný zo svojej funkcie a musí strpieť stranícky trest,“ odkázala.

Podľa medializovaných informácií bol problém v tom, že predsedníctvo SNS zvolilo za kandidáta na predsedu Prešovského samosprávneho kraja Miroslava Škvareka, ale krajská rada v Prešove navrhla Markoviča. „Pán Škvarek má skúsenosti v komunálnej politike ako primátor mesta Svit. Disponuje bezpochyby väčšími predpokladmi do volieb do VÚC aj na predsedu Prešovského kraja ako pán Markovič,“ dodala Škopcová.

Markovič pre Nový Čas uviedol, že Danko jeho odvolaním nekonal ani hrdo, ani odborne, ani slušne.

„Ja som rovný a priamy chlap a nie som zvyknutý na takéto klamstvá a intrigy. O mene na kandidátke rozhodli regionálne štruktúry a načo nám potom sú, keď o všetkom rozhoduje jeden jediný človek? Týchto ľudí to potom odrádza od roboty, a je to pre nich premrhaná energia a nechápu, čo sa vlastne deje,“ povedal denníku. (tasr)

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na editori@dennikn.sk.

Najnovšie z témy: SNS

Prešovská SNS napísala list ministerstvu vnútra, že vedenie SNS na čele s Dankom nerešpektuje kandidáta na župana, ktorého si určili, ale presadzuje svojho. „Na jednej strane predseda hlása na verejnosti, aby strany mali členov, svoje organizačné štruktúry na okresoch a v krajoch, a sám nerešpektuje svojich vlastných členov a koná podľa seba,“ píše sa v liste. (nový čas)

Predseda SNS Andrej Danko udeľuje cenu Martina Rázusa členovi strany, cyklistickému trénerovi Kamilovi Haťapkovi. Ide o stranícke ocenenie, ktoré SNS tretí rok udeľuje „významnej osobnosti za zušľachťovanie Slovenska“. Danko pri odovzdávaní povedal, že ministrovi dopravy za Most-Híd Árpádovi Érsekovi navrhne vybudovať novú cyklotrasovú sieť národného významu. Pri jej výstavbe by sa mohlo aj vyvlastňovať.

Najčítanejšie

| |

Už viac ako 125764 z vás dostáva správy e-mailom