Denník N

Na pláži v egyptskej Hurgade pobodal útočník šiestich turistov, zahynuli dve ženy

Na pláži v egyptskej Hurgade pobodal útočník 6 turistov, zahynuli dve ženy. Medzi zranenými je aj 36-ročná Češka. Informácie o počte a národnosti zranených sa však rôznia, Slováci by medzi nimi nemali byť. Zavraždené ženy boli zrejme Nemky, pôvodné informácie hovorili o Ukrajinkách.

Ďalšími zranenými by mali byť turistky z Arménska, Ruska a Ukrajiny, aj keď sa pôvodne hovorilo o zranených Srbkách a Poľke. V metropolách Poľska, Srbska a Ukrajiny však oficiálne zdroje o poškodených krajanoch v Hurgade nevedia.

Informácie o zranenej Češke oznámilo na twitteri české ministerstvo zahraničia, informáciu potvrdili aj egyptské úrady. Žena má ľahko poranenú nohu, leží v miestnej nemocnici.

„Slovenský zastupiteľský úrad v Káhire je v kontakte s miestnymi úradmi a políciou. Kontaktovali sme aj delegátov cestovných kancelárií v danej oblasti a podľa aktuálnych údajov v danom hoteli nie sú ubytovaní slovenskí občania,“ povedal pre Tasr riaditeľ tlačového odboru ministra zahraničia Igor Skoček.

Podľa vyšetrovateľov útočník zrejme preplával z neďalekej verejnej pláže a dostal sa do hotelového rezortu.

Muža zatkli, motív činu vyšetrujú.

Egyptské ministerstvo vnútra bezprostredne neposkytlo ďalšie informácie ani údaje o národnosti obetí.

Útok prišiel iba niekoľko hodín po tom, ako údajní islamistickí militanti zastrelili v meste Gíza piatich policajtov.

Islamský štát sa tiež prihlásil k samovražednému bombovému útoku na vojenské stanovište na severovýchode Sinajského polostrova, pri ktorom 7. júla zahynulo najmenej 23 egyptských vojakov. (reuters, telegraph)

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na editori@dennikn.sk.

Najnovšie z kategórie: Svet

Lídri krajín EÚ nepodporili zlúčenie funkcií šéfa Európskej komisie a Európskej rady. Neprešiel ani návrh na zníženie počtu eurokomisárov, čiže zatiaľ platí, že každá krajina bude mať vlastného zástupcu. (tasr)

Česko tento rok ratifikuje Istanbulský dohovor proti násiliu na ženách. Premiér Andrej Babiš nevidí žiadne dôvody, prečo by tak jeho vláda nemala urobiť. Reagoval tak na otázku, či napodobní odmietnutie zo strany Roberta Fica. (tasr)

Najčítanejšie

| |