Podpredseda parlamentu a bývalý minister obrany Martin Glváč (Smer) vyhlásil, že je presvedčený, že „Ukrajina najbližších 20 rokov nemá čo hľadať v NATO“. Ak by sa podľa neho členské štáty zbláznili „a tento nestabilný štát chceli prijať, musíme aspoň my realisti nastavovať zrkadlo Ukrajine a hovoriť o bezpečnostnom riziku“.

Glváč vyhlásil, že to isté si myslí aj o vstupe Ukrajiny do EÚ.

 „Nestačí mať len natiahnuté ruky a neurobiť žiadne ekonomické reformy a žiadne kroky s prebujnenou korupciou.“

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na editori@dennikn.sk.

Najnovšie z kategórie: Slovensko, Svet

Desaťtisíce ľudí sa zúčastnili tradičného festivalu na podporu práv sexuálnych menšín v Berlíne, ktorý je známy ako Christopher Street Day. Oslavy sa odohrali deň potom, čo nemecký prezident podpísal zákon o sobášoch osôb rovnakého pohlavia. Do manželstva by homosexuáli mali v Nemecku vstupovať už od októbra. (čtk)

Lotyšsko potrestalo pokutou 3 milióny eur dve miestne banky za to, že umožnili klientom porušovať medzinárodné sankcie proti Severnej Kórei. Za posledný mesiac tak Lotyšsko za umožňovanie platobného styku s diktátorským režimom Kim Čong-una potrestalo už päť bánk a vyšetrovanie pokračuje. (bloomberg)

Predseda Európskej rady Donald Tusk vyhlásil, že treba využiť všetky možnosti, aby sa Poľsko vrátilo na správnu cestu. Povedal to v rozhovore pre poľskú televíziu TVN24 už po tom, ako poľský Senát v noci  schválil kontroverzný zákon o reforme justície v Poľsku.

Sýrska armáda uviedla, že prerušila všetky svoje bojové operácie vo viacerých oblastiach v blízkosti Damasku. Oznámenie o zastavení paľby prišlo len pár hodín po tom, ako sa Rusko dohodlo so sýrskymi povstalcami na vyhlásení bezpečnostnej zóny východne od hlavného mesta. (ap)

Najčítanejšie

| |

Už viac ako 125309 z vás dostáva správy e-mailom