Predstavte si „trhovisko“, na ktorom si môžete vybrať etického hackera

a jeho odborné znalosti potom využiť na zlepšenie zabezpečenia svojich webov či aplikácií.

Ide o unikátny projekt, ktorý pomáha firmám pracujúcim s citlivými údajmi minimalizovať riziko hacknutia zo strany zlých, tzv. black-hat hackerov. Tak funguje Hacktrophy – prvý slovenský bug bounty program. (cybersec)

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na editori@dennikn.sk.

Najnovšie z kategórie: Slovensko, Svet

Desaťtisíce ľudí sa zúčastnili tradičného festivalu na podporu práv sexuálnych menšín v Berlíne, ktorý je známy ako Christopher Street Day. Oslavy sa odohrali deň potom, čo nemecký prezident podpísal zákon o sobášoch osôb rovnakého pohlavia. Do manželstva by homosexuáli mali v Nemecku vstupovať už od októbra. (čtk)

Lotyšsko potrestalo pokutou 3 milióny eur dve miestne banky za to, že umožnili klientom porušovať medzinárodné sankcie proti Severnej Kórei. Za posledný mesiac tak Lotyšsko za umožňovanie platobného styku s diktátorským režimom Kim Čong-una potrestalo už päť bánk a vyšetrovanie pokračuje. (bloomberg)

Predseda Európskej rady Donald Tusk vyhlásil, že treba využiť všetky možnosti, aby sa Poľsko vrátilo na správnu cestu. Povedal to v rozhovore pre poľskú televíziu TVN24 už po tom, ako poľský Senát v noci  schválil kontroverzný zákon o reforme justície v Poľsku.

Sýrska armáda uviedla, že prerušila všetky svoje bojové operácie vo viacerých oblastiach v blízkosti Damasku. Oznámenie o zastavení paľby prišlo len pár hodín po tom, ako sa Rusko dohodlo so sýrskymi povstalcami na vyhlásení bezpečnostnej zóny východne od hlavného mesta. (ap)

Španielska námorná záchranná služba zachránila 57 migrantov z dvoch člnov, ktorí sa z Maroka pokúšali preplávať Stredozemné more. (tasr)

Najčítanejšie

| |

Už viac ako 125309 z vás dostáva správy e-mailom