Bývalý poslanec Sme rodina Peter Marček, ktorý obvykle v parlamente podporuje vládnu koalíciu, je od marca štatutárom strany Právo a spravodlivosť. Tá neúspešne kandidovala vo voľbách v roku 2012.

Marček bol pred voľbami 2016 šéfom strany Strana občanov Slovenska (Soska), ktorú v podstate odstúpil Borisovi Kollárovi a po voľbách z nej spolu s Martinou Šimkovičovou a Petrom Holúbekom odišiel.

Soska kandidovala v roku 2012 vo voľbách a získala len 0,15 percenta. Podobne na tom bolo Právo a spravodlivosť, ktoré volilo len 0,41 percenta voličov.

Marček sa stal štatutárom Práva a spravodlivosti po Petrovi Puškárovi, ktorý je obvinený z daňových podvodov.

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na editori@dennikn.sk.

Najnovšie z kategórie: Slovensko

Panelové sídliská sú fenoménom, ktorý práve skúma aj Moravská galéria v Brne. Snaží sa ukázať, že aj na sídliskách vznikalo a dodnes vzniká umenie a že veci, s ktorými vyrastali milióny ľudí, boli neraz kvalitnými produktmi domácich dizajnérov.

Pohľad do výstavy, ktorá skúma rozličné oblasti dizajnu, architektúry, ale aj umenia, ktoré na tému sídlisk a panelákov reagujú rozličným spôsobom. Foto – Kamil Till/MG

Grafity nie sú už na rýchlikoch prípustné. Je to nový štandard, ktorý by mal platiť od januára 2018. Okrem toho ministerstvo dopravy zaviedlo aj povinnosť pre regionálne vlaky: tie musia umožniť prepravu jedného bicykla na každých 40 sedadiel. (tasr)

Najčítanejšie

| |