Ústavný súd rozhodol o rekordnej pokute 45 miliónov eur, ktorú Protimonopolný úrad uložil stavebným firmám za kartel

pri stavbe diaľnice. Potvrdil, že pokuta bola oprávnená.

"Ústavný súd rozhodoval vo veci sťažností troch stavebných spoločností proti rozsudku Najvyššieho súdu Slovenskej republiky, ktorým Najvyšší súd zamietol ich žaloby proti rozhodnutiu Protimonopolného úradu z roku 2006," približuje úrad v tlačovej správe.

Išlo o stavbu D1 v úseku Mengusovce - Jánovce. Protimonopolný úrad dospel k záveru, že sa počas tendra stavebné firmy Mota-Engil, Strabag, Skanska, Doprastav, Inžinierske stavby a Betamont koordinovali. Za to im uložil pokutu dokopy 45 miliónov eur.

"Predložené súťažné ponuky  obsahovali komplex stavebných prác ocenených takmer 900 jednotkovými cenami a pomery medzi jednotlivými cenami v ponukách uchádzačov vykazovali mimoriadne konštantné číselné údaje," píše úrad.

Ústavný súd teraz rozhodol, že pokuta bola v poriadku. Lehota, počas ktorej im plynul zákaz súťažiť, už dávnejšie vypršala.

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na editori@dennikn.sk.

Najnovšie z kategórie: Ekonomika

Zisk Mitsubishi Motors sa v 1. štvrťroku zvýšil na 158 miliónov eur, čo je štvornásobok vlaňajšieho zisku. Firme sa podarilo zastaviť pokles predaja na domácom trhu, ktorý zaznamenala pred rokom, keď sa priznala, že klamala o spotrebe paliva. (tasr)

Mäso v obchodoch zdraželo, obchodníci hlásia, že s vyššími cenami na nich tlačia dodávatelia, a odvolávajú sa na burzu. „Najvýraznejšie sa to prejaví pri slaninách a šunkách,“ píše v stanovisku Billa.

Najčítanejšie

| |

Už viac ako 126496 z vás dostáva správy e-mailom