Bývalý novinár a dôstojník SIS Peter Tóth zakladá politickú stranu Cieľ.

Prípravu jej vzniku oznámil 27. júla ministerstvu vnútra.

Tóth pracoval v denníku SME a za prvej Dzurindovej vlády nastúpil do kontrarozviedky Slovenskej informačnej služby. Naposledy sa zviditeľnil pri kauze Čistý deň, keď sa pred tlačovkou stretol s jeho zakladateľkou Zuzanou Tománkovu a s podnikateľom Marianom Kočnerom.

O založení strany informoval ako prvý web TA3. Denník N sa Tótha na jeho zámer spýtal cez SMS, odpísal, že poskytol stanovisko agentúre SITA a ďalej sa k strane nebude vyjadrovať.

„Som len člen výboru, ktorý oznamuje ministerstvu vnútra, že sa začína proces zbierania podpisov. Ako slobodný človek v slobodnej zemi konám podľa vlastného uváženia to, čo mi umožňujú zákony a ústava,“ povedal agentúre SITA.

Peter Tóth neodpovedal na otázky, kto ďalší s ním do strany pôjde, či sa strana chce zúčastniť najbližších župných či parlamentných volieb a či sa do nej chystá aj jeho známy Marian Kočner, ktorý pred niekoľkými týždňami oznámil, že uvažuje o vstupe do politiky.

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na editori@dennikn.sk.

Najnovšie z kategórie: Slovensko

ÚPN žiada generálnu prokuratúru, aby mu odovzdala materiály o Sviečkovej manifestácii v roku 1988. Dôvodom je, že historikom doteraz ostávajú neprístupné niektoré dôležité materiály o tejto udalosti, vrátane vyšetrovacieho spisu vtedajšej Vojenskej obvodnej prokuratúry. (tasr)

K prezidentovi prišiel kandidát na ministra spravodlivosti Gábor Gál:

N - Tomáš Benedikovič

Píše Radoslav Procházka: Živá ústava je preto živá, že rastie, a to najmä do hĺbky. Ak rásť odmieta, odopiera rast aj štátu, ktorý spravuje. A naopak, ak sa príliš vzdiali od tej písanej, prestáva byť ústavou a stáva sa receptom na svojvôľu.

Foto – Prezident prijal Petra Pellegriniho:

N - Tomáš Benedikovič

Najčítanejšie

| |