Bývalý novinár a dôstojník SIS Peter Tóth zakladá politickú stranu Cieľ.

Prípravu jej vzniku oznámil 27. júla ministerstvu vnútra.

Tóth pracoval v denníku SME a za prvej Dzurindovej vlády nastúpil do kontrarozviedky Slovenskej informačnej služby. Naposledy sa zviditeľnil pri kauze Čistý deň, keď sa pred tlačovkou stretol s jeho zakladateľkou Zuzanou Tománkovu a s podnikateľom Marianom Kočnerom.

O založení strany informoval ako prvý web TA3. Denník N sa Tótha na jeho zámer spýtal cez SMS, odpísal, že poskytol stanovisko agentúre SITA a ďalej sa k strane nebude vyjadrovať.

„Som len člen výboru, ktorý oznamuje ministerstvu vnútra, že sa začína proces zbierania podpisov. Ako slobodný človek v slobodnej zemi konám podľa vlastného uváženia to, čo mi umožňujú zákony a ústava,“ povedal agentúre SITA.

Peter Tóth neodpovedal na otázky, kto ďalší s ním do strany pôjde, či sa strana chce zúčastniť najbližších župných či parlamentných volieb a či sa do nej chystá aj jeho známy Marian Kočner, ktorý pred niekoľkými týždňami oznámil, že uvažuje o vstupe do politiky.

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na editori@dennikn.sk.

Najnovšie z kategórie: Slovensko

Premiér po konferencii Smeru odišiel, na otázky nedal možnosť. Ochrankári zabránili novinárom vstup do časti, kde by mohli politikom klásť otázky. Pôvodne mala byť po skončení konferencie tlačová beseda, nakoniec ju zrušili.

Foto N – Tomáš Benedikovič

Najčítanejšie

| |

Už viac ako 103885 z vás dostáva správy e-mailom