Michal Červený

Sagan opäť triumfoval, vyhral aj tretiu etapu na BinckBank Tour

Peter Sagan sa stal víťazom tretej etapy BinckBank Tour, ktorá sa končila v belgickom meste Ardooie. Slovenský cyklista bol najrýchlejší v záverečnom hromadnom špurte. Pre Sagana je to druhé tohtoročné víťazstvo na týchto pretekoch.

Sagan vyhral pred Edwardom Theunsom a tretím Rudym Barbierom. Zároveň získal desať bonifikačných sekúnd, vďaka ktorým sa dostal na tretie miesto v celkovej klasifikácii.

V súťaži o modrý dres pre najlepšieho šprintéra odskočil súperom na tridsať bodov.

„Bola to dosť nervózna etapa, neustále sa útočilo a potom navyše začalo aj pršať. Bláznivá etapa. Som šťastný, že som vyhral, je to cenné. Musím pochváliť aj môj tím, ktorý pracoval veľmi dobre. Dosiahol som 99. víťazstvo? No uvidíme, teším sa, keď bude stovka, ale najskôr to musím prežiť,“ povedal Sagan krátko po dojazde pre televíziu Eurosport.

Záverečné kilometre:

Aj štvrtková štvrtá etapa má rovinatý charakter, zvyšné tri sú určené pre klasikárov. Sagan patrí medzi favoritov v každej z nich.

Sagan triumfoval aj v pondelkovej prvej etape, v utorkovej krátkej individuálnej časovke obsadil 17. miesto.

Dvojnásobný majster sveta si v stredu pripísal 99. víťazstvo v profesionálnom pelotóne.

BinckBank Tour je z minulosti známa ako Eneco Tour, odohráva sa na cestách Beneluxu.

výsledky 3. etapy (Blankenberge – Ardooie, 186 km):

1. Peter SAGAN (SR/Bora-Hansgrohe) 4:14:01 h, 2. Edward Theuns (Belg./Trek-Segafredo), 3. Rudy Barbier (Fr./AG2R La Mondiale), 4. Dylan Groenewegen (Hol./Team LottoNl-Jumbo), 5. Loic Vliegen (Belg./BMC Racing Team), 6. Magnus Cort Nielsen (Dán./Orica-Scott), 7. Jonas Rickaert (Belg./Sport Vlaanderen – Baloise), 8. Simone Consonni (Tal./SAE Team Emirates), 9. Bert Van Lerberghe (Belg./Sport Vlaanderen – Baloise), 10. Phil Bauhaus (Nem./Team Sunweb) všetci rovnaký čas ako víťaz

celkové poradie po 3. etape:

1. Stefan Küng (Švaj./BMC Racing Team) 8:15:08 h, 2. Maciej Bodnar (Poľ./Bora-Hansgrohe) +4 s, 3. SAGAN +5, 4. Soren Kragh Andersen (Dán./Team Sunweb) +8, 5. Lars Boom (Hol./Team LottoNl-Jumbo) +10, 6. Yves Lampaert (Belg./Quick-Step Floors) +14, 7. Tom Dumoulin (Hol./Team Sunweb) +16, 8. Tim Wellens (Belg./Lotto Soudal) +17, 9. Alexis Gougeard (Fr./AG2R La Mondiale) +22, 10. Jasha Sütterlin (Nem./Movistar) +24

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na editori@dennikn.sk.