SNS trvá na vyjadrení svojho podpredsedu Jaroslava Pašku, ktorý v utorok povedal, že na pôde úradu vlády sa pripravujú kroky proti národniarom. „Je na počudovanie, ako môže hnutie OĽaNO-Nova disponovať tajnými materiálmi z úradu vlády,“ uvádza sa v stanovisku SNS.

Stanovisko SNS je reakciou na dnešné vyjadrenia predsedu Mosta-Híd Bélu Bugára.

„Naskytuje sa tu možnosť, že za takýmito podprahovým hrami nie je nikto iný ako mediálny poradca pána Roberta Fica a poslanec Národnej rady za Smer Erik Tomáš,“ píše sa ďalej v stanovisku, ktoré poskytla riaditeľka kancelárie predsedu SNS Andreja Danka Zuzana Škopcová.

„Ako je možné, že jednoduchí ľudia ako Veronika Remišová nachádzajú na stole materiály, ktoré vychádzajú z precíznych analytických materiálov, s ktorými nemá ako disponovať?“ cituje SNS svojho predsedu Andreja Danka. Podľa strany tak vzniká u niektorých jej členov pocit koordinácie, ktorý sa vraj začal od príchodu Erika Tomáša na úrad vlády.

Bugár: Niekto asi dostal úpal

Predseda Mosta-Híd Béla Bugár dnes vyzval koaličných partnerov, najmä SNS, na zodpovednosť. Reagoval tak na utorkové vyjadrenia podpredsedu SNS Jaroslava Pašku k dôvodom vládnej krízy. Označil ich za neférové a nepravdivé. Podľa SNS však Paška má plné politické právo hovoriť o svojich názoroch a pocitoch, keď sa ho na ne novinári alebo médiá spýtajú.

SNS zároveň vysvetlila, že jej podpredseda bol v utorok na Bôriku, kde sa uskutočnila koaličná rada preto, že sa zúčastnil na rokovaní Legislatívnej rady vlády. „Jaroslav Paška hovoril o veciach, ktoré treba v koalícii nastaviť, len vyjadril, čo cíti,“ vysvetlila strana v reakcii.

„Vyjadrenia pána Pašku boli nezodpovedné, sú nefér a ani nie sú pravdivé. Ak si vie niekto predstaviť, že by sa v Smere dohodli s pánom Matovičom, tak asi dostal úpal,“ poznamenal dnes Bugár. „Vyzývam všetkých politických predstaviteľov, v tomto prípade hlavne predstaviteľov SNS, aby si uvedomovali svoju zodpovednosť,“ povedal.

OĽaNO: Pochvala Remišovej

„Hnutie OĽaNO teší, že SNS hodnotí prácu našej poslankyne Veroniky Remišovej o rozhadzovaní 600 miliónov eur určených na vedu a výskum ako vysoko precízne analytické materiály,“ uviedlo v reakcii na slová Andreja Danka opozičné hnutie. To zároveň víta, že SNS tieto materiály a prácu Remišovej nespochybňuje. „Očakávame teda, že za všetky prešľapy a zlyhania v rezorte školstva vyvodí Andrej Danko osobnú zodpovednosť,“ dopĺňa OĽaNO.

Lídri koaličných strán sa na stretnutí v utorok zhodli, že problém v koalícii nie je taký vážny a sú odhodlaní v nej pokračovať, alternatíva voči aktuálnej vláde totiž podľa nich neexistuje. Po rokovaní koaličnej rady to oznámil Bugár, ktorý na brífing prišiel sám a tlmočil stanovisko vládneho trojlístka.

Koalícia ešte krízu, ktorá vznikla po vypovedaní koaličnej zmluvy šéfom SNS, neuzavrela. Jej lídri sa opätovne stretnú v piatok. (tasr)

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na editori@dennikn.sk.

Najnovšie z témy: Koaličná kríza

Fico odmieta tvrdenie, že 13. a 14. plat či vyššia minimálna mzda majú prekryť letný koaličný konflikt, počas ktorého sa hovorilo aj o predčasných voľbách. „Nemôžete povedať, že sociálny balík je daň za komunikačnú krízu.“

Podpredsedníčkou vlády za SNS by mala byť Gabriela Matečná, povedal v Rádiu Expres Andrej Danko. Strana požaduje podpredsedu vlády po koaličnej kríze. (Expres)

Najčítanejšie

| |