Minimálna mzda nie je pre mladých, píše analytik INESS Róbert Chovanculiak. „Tí, ktorí stratili prácu v 18 rokoch, mali ešte po dvoch rokoch nižšiu pravdepodobnosť nájsť si pracovné miesto, ako tí, ktorým sa prácu podarilo udržať.“

Dlhodobá nezamestnanosť v okresoch po Slovensku. Dáta sú staré, z roku 2012, ale princípy ostávajú. Zdroj: Inštitút zamestnanosti.
Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na.

Najnovšie z kategórie: Ekonomika, Slovensko

Viem o slovenskom biskupovi, ktorý tiež sexuálne zneužíval deti, hovorí teológ Miroslav Kocúr. „Existuje o tom aj dôkaz, ktorý nahrala nemenovaná televízia. Biskupa pozvali, pričom si myslel, že idú natáčať čosi ako Pošta pre teba. Stretol sa tam s dvomi dievčatami, sestrami, ktoré sa ho spýtali, či vie, prečo ho pozvali. Nevedel, tak mu jedna z nich povedala, že keď mala šesť rokov, obchytkával ju, potom ju vzal do izby a ukájal sa nad ňou,“ tvrdí.

Miroslav Kocúr. Foto – archív M. K.

Orbán sa s Putinom v Kremli dohodol na dodávkach plynu na rok 2020. Aktuálna dohoda vyprší koncom budúceho roka. Putin označil Maďarsko za jedného z kľúčových partnerov Ruska v Európe, nevylúčil, že by cez Maďarsko mohla viesť jedna z vetiev ropovodu Turkish Stream. (čtk)

Najčítanejšie

| |