Minimálna mzda nie je pre mladých,

píše analytik INESS Róbert Chovanculiak. „Tí, ktorí stratili prácu v 18 rokoch, mali ešte po dvoch rokoch nižšiu pravdepodobnosť nájsť si pracovné miesto, ako tí, ktorým sa prácu podarilo udržať.“

Dlhodobá nezamestnanosť v okresoch po Slovensku. Dáta sú staré, z roku 2012, ale princípy ostávajú. Zdroj: Inštitút zamestnanosti.
Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na editori@dennikn.sk.

Najnovšie z kategórie: Ekonomika, Slovensko

Počasie na dnes: Premenlivá, na severe a východe prevažne veľká oblačnosť. Miestami snehové prehánky alebo sneženie. Teplota od -4 do +6 stupňov, prevažne severný vietor do 35 km/h, v nárazoch do 70 km/h. (shmú)

Komentuje Tomáš Gális: Premiér v demisii Robert Fico minulý týždeň prezidentovi povedal (či skôr pohrozil), že nikam neodchádza. Kiska v utorok odmietol Pellegriniho návrh, s ktorým však verejnosť v pondelok zoznamoval Fico, a tak dal obom smerákom jasne najavo, že zatiaľ neodchádza ani on.

Newsfilter podcast: Fico dostal na vedomie, že nemôže do vlády svojho podpredsedu nominovať žiadneho známeho Roberta Kaliňáka a že môže vyskakovať len potiaľ, pokiaľ mu to prezident dovolí.

Najčítanejšie

| |