Prípad skládky v Pezinku po rokoch opäť ožíva

. Slovenská inšpekcia životného prostredia začala znovu povoľovanie pezinskej skládky v Novej jame, na mieste, kde ju podnikatelia chceli napriek odporu Pezinčanov.

Deje sa tak na podnet investora Pezinské tehelne – Paneláreň, ktorej predsedom predstavenstva je Ján Man starší.

Aktivisti z iniciatívy Skládka nepatrí do mesta veria, že skládku napokon nepostavia, ale obávajú sa, že opäť pôjde o nerovný boj s mocou.

Manovcov, ktorí sú za skládkou, spájali so Smerom. V prípade sa objavil aj podnikateľ z mafiánskych zoznamov Marian Kočner, ktorý sa tváril ako zástupca majiteľov a potom to poprel.

Rozhovor so Zuzanou Čaputovou, ktorá v USA získala ocenenie za boj proti skládke, si prečítate tu.

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na editori@dennikn.sk.

Najnovšie z kategórie: Ekonomika, Slovensko

Parlament po šesť a pol hodinách rozpravy ku kauze Bžán schválil uznesenie navrhnuté Smerom. Na rozdiel od opozičného nezaväzuje ministra Žigu rokovať o ďalšom znížení odmeny pre advokátsku kanceláriu.

Rastislav Blaško dočasne pozastavil svoje rozhodnutie vzdať sa oficiálne kandidatúry na župana bratislavského kraja. Svoju rezignáciu v prospech svojho súpera Milana Ftáčnika oznámil v pondelok večer v RTVS. Podľa Blaška sa v médiách objavili zavádzajúce informácie o jeho osobe, a preto Ftáčnik odmietol akceptovať jeho podporu. (tasr)

Smer pripravil vlastný návrh uznesenia ku kauze Bžán. Žiadajú ním od ministerky spravodlivosti Žitňanskej, aby pripravila návrh ako odmeňovať právnikov, ktorí pracujú pre štát. Koalícia ho zrejme schváli.

Najčítanejšie

| |

Už viac ako 103230 z vás dostáva správy e-mailom