Prezident Andrej Kiska dal milosť matke piatich detí, ktorá mala ísť do väzenia

za priestupok, ktorý spáchala v podmienke za krádež. Jej deti by skončili v detskom domove. Podmienkou je, že ďalší rok nespácha ďalší trestný čin.

Ako milosť vysvetľuje prezident na Facebooku.

„Týral ju bývalý partner a jej deti skončili v detskom domove. Podarilo sa jej začať odznova. Dostala sa z problémov, získala späť svoje deti a dnes s nimi žije v usporiadanej rodine s novým partnerom. Jedno z ich detí potrebuje obzvlášť veľa lásky a pozornosti, pretože má autizmus. Pre matku to nie je jednoduché, keďže sama sa lieči na sklerózu multiplex.

Teraz 34-ročnej matke hrozí, že by mala nastúpiť do väzenia a deti by skončili v detskom domove. Rozhodol som sa udeliť jej milosť. Pod podmienkou, že ďalší rok nespácha žiadny trestný čin. Inak bude musieť ísť do väzenia a odsedí si zvyšok pôvodného trestu 3 mesiace a 3 dni.

Žena si už odsedela časť trestu, keď spáchala priestupok, zatiaľ čo bola v podmienke za inú krádež z minulosti. Vraví, že priestupok spáchala neúmyselne, náhodou.

Neviem, ako to bolo v skutočnosti. Ale viem, že sa jej spolu s rodinou podarilo postaviť znova na nohy. Pre deti by bolo veľmi smutné, keby prišli o matku a museli by ísť do detského domova.“

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na editori@dennikn.sk.

Najnovšie z kategórie: Slovensko

Predpoveď počasia: Malá, na severe a východe až veľká oblačnosť. Ojedinele prehánky a búrky. Denná teplota 26 až 31, na severe miestami 21 až 26 stupňov. (shmú)

Najčítanejšie

| |