Prezident Andrej Kiska dal milosť matke piatich detí, ktorá mala ísť do väzenia

za priestupok, ktorý spáchala v podmienke za krádež. Jej deti by skončili v detskom domove. Podmienkou je, že ďalší rok nespácha ďalší trestný čin.

Ako milosť vysvetľuje prezident na Facebooku.

„Týral ju bývalý partner a jej deti skončili v detskom domove. Podarilo sa jej začať odznova. Dostala sa z problémov, získala späť svoje deti a dnes s nimi žije v usporiadanej rodine s novým partnerom. Jedno z ich detí potrebuje obzvlášť veľa lásky a pozornosti, pretože má autizmus. Pre matku to nie je jednoduché, keďže sama sa lieči na sklerózu multiplex.

Teraz 34-ročnej matke hrozí, že by mala nastúpiť do väzenia a deti by skončili v detskom domove. Rozhodol som sa udeliť jej milosť. Pod podmienkou, že ďalší rok nespácha žiadny trestný čin. Inak bude musieť ísť do väzenia a odsedí si zvyšok pôvodného trestu 3 mesiace a 3 dni.

Žena si už odsedela časť trestu, keď spáchala priestupok, zatiaľ čo bola v podmienke za inú krádež z minulosti. Vraví, že priestupok spáchala neúmyselne, náhodou.

Neviem, ako to bolo v skutočnosti. Ale viem, že sa jej spolu s rodinou podarilo postaviť znova na nohy. Pre deti by bolo veľmi smutné, keby prišli o matku a museli by ísť do detského domova.“

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na editori@dennikn.sk.

Najnovšie z kategórie: Slovensko

Pozostatky grófky Elizabeth Olgyay Andrássyovej, ktorá vo veku 92 rokov zomrela v januári tohto roka, v nedeľu pochovali v Krásnohorskom Podhradí. Po omši urnu odprevadili v sprievode k ceste vedúcej na Krásnu Hôrku. Počas neho zvonili zvony hradu. Ukladanie urny v hrobke sa konalo s vylúčením verejnosti. (tasr)

Urnu do hrobky niesla v sprievode grófkina dcéra Joy Olgyayová. Foto – TASR

Najčítanejšie

| |

Už viac ako 96185 z vás dostáva správy e-mailom