Prezident Andrej Kiska dal milosť matke piatich detí, ktorá mala ísť do väzenia

za priestupok, ktorý spáchala v podmienke za krádež. Jej deti by skončili v detskom domove. Podmienkou je, že ďalší rok nespácha ďalší trestný čin.

Ako milosť vysvetľuje prezident na Facebooku.

„Týral ju bývalý partner a jej deti skončili v detskom domove. Podarilo sa jej začať odznova. Dostala sa z problémov, získala späť svoje deti a dnes s nimi žije v usporiadanej rodine s novým partnerom. Jedno z ich detí potrebuje obzvlášť veľa lásky a pozornosti, pretože má autizmus. Pre matku to nie je jednoduché, keďže sama sa lieči na sklerózu multiplex.

Teraz 34-ročnej matke hrozí, že by mala nastúpiť do väzenia a deti by skončili v detskom domove. Rozhodol som sa udeliť jej milosť. Pod podmienkou, že ďalší rok nespácha žiadny trestný čin. Inak bude musieť ísť do väzenia a odsedí si zvyšok pôvodného trestu 3 mesiace a 3 dni.

Žena si už odsedela časť trestu, keď spáchala priestupok, zatiaľ čo bola v podmienke za inú krádež z minulosti. Vraví, že priestupok spáchala neúmyselne, náhodou.

Neviem, ako to bolo v skutočnosti. Ale viem, že sa jej spolu s rodinou podarilo postaviť znova na nohy. Pre deti by bolo veľmi smutné, keby prišli o matku a museli by ísť do detského domova.“

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na editori@dennikn.sk.

Najnovšie z kategórie: Slovensko

Parlament po šesť a pol hodinách rozpravy ku kauze Bžán schválil uznesenie navrhnuté Smerom. Na rozdiel od opozičného nezaväzuje ministra Žigu rokovať o ďalšom znížení odmeny pre advokátsku kanceláriu.

Rastislav Blaško dočasne pozastavil svoje rozhodnutie vzdať sa oficiálne kandidatúry na župana bratislavského kraja. Svoju rezignáciu v prospech svojho súpera Milana Ftáčnika oznámil v pondelok večer v RTVS. Podľa Blaška sa v médiách objavili zavádzajúce informácie o jeho osobe, a preto Ftáčnik odmietol akceptovať jeho podporu. (tasr)

Smer pripravil vlastný návrh uznesenia ku kauze Bžán. Žiadajú ním od ministerky spravodlivosti Žitňanskej, aby pripravila návrh ako odmeňovať právnikov, ktorí pracujú pre štát. Koalícia ho zrejme schváli.

Najčítanejšie

| |

Už viac ako 103230 z vás dostáva správy e-mailom