Prokurátor Špeciálnej prokuratúry nariadil obviniť podnikateľa Mariána Kočnera

 pre špekulatívne obchody s hotelmi na Donovaloch. Prokurátor zároveň zobral prípad pôvodnému vyšetrovateľovi pre preukázateľné pochybenia.

Vyšetrovateľ Policajného zboru najprv v tejto veci trestné stíhanie zastavil, príslušné uznesenie mu odobril aj dozorujúci prokurátor. V prípade však nastal posun.

„Dnešný stav je taký, že bolo doručené na Národnú kriminálnu agentúru rozhodnutie o tom, že sa zrušilo uznesenie o zastavení trestného stíhania. Bolo tam opatrenie prokurátora o odňatí veci tomu konkrétnemu vyšetrovateľovi s požiadavkou prideliť vec inému vyšetrovateľovi a ďalšie opatrenie zo strany prokurátora, ktorým dal pokyn na začatie a súčasne vznesenie obvinenia osobe Marianovi K. a ešte ďalšej osobe,“ informoval prezident Policajného zboru Tibor Gašpar.

Prípad sa týka obchodov s nehnuteľnosťami na Donovaloch v rokoch 2010 a 2012. Štát mohol prísť o 8 miliónov eur. (aktuality, tasr)

Viac k téme: Takto vyšetrovali Kočnera: Nie on je podvodník, ale tajomná rodina z Líbye

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na editori@dennikn.sk.

Najnovšie z témy: Kočnerove kauzy

V kauze Glance house požiada súd políciu, aby 16. januára predvolala ako svedka konateľa Glance house Ľudovíta Bolcsa. Okresný súd chcel dnes po výsluchu svedka vyniesť rozsudok, ale ten sa už druhýkrát nedostavil na pojednávanie.

Najčítanejšie

| |