Prokurátor Špeciálnej prokuratúry nariadil obviniť podnikateľa Mariána Kočnera

 pre špekulatívne obchody s hotelmi na Donovaloch. Prokurátor zároveň zobral prípad pôvodnému vyšetrovateľovi pre preukázateľné pochybenia.

Vyšetrovateľ Policajného zboru najprv v tejto veci trestné stíhanie zastavil, príslušné uznesenie mu odobril aj dozorujúci prokurátor. V prípade však nastal posun.

„Dnešný stav je taký, že bolo doručené na Národnú kriminálnu agentúru rozhodnutie o tom, že sa zrušilo uznesenie o zastavení trestného stíhania. Bolo tam opatrenie prokurátora o odňatí veci tomu konkrétnemu vyšetrovateľovi s požiadavkou prideliť vec inému vyšetrovateľovi a ďalšie opatrenie zo strany prokurátora, ktorým dal pokyn na začatie a súčasne vznesenie obvinenia osobe Marianovi K. a ešte ďalšej osobe,“ informoval prezident Policajného zboru Tibor Gašpar.

Prípad sa týka obchodov s nehnuteľnosťami na Donovaloch v rokoch 2010 a 2012. Štát mohol prísť o 8 miliónov eur. (aktuality, tasr)

Viac k téme: Takto vyšetrovali Kočnera: Nie on je podvodník, ale tajomná rodina z Líbye

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na editori@dennikn.sk.

Najnovšie z témy: Kočnerove kauzy

Marián Kočner dnes prišiel na súd, ktorý jeho firma vedie s Pavlom Ruskom a televíziou Markíza pre jednu zo zmeniek v hodnote niekoľko miliónov eur. Markíza tvrdí, že zmenky sú falošné. Kočner by mal dnes na súde vypovedať.

Marián Kočner na súde pre zmenky. Foto N – Tomáš Benedikovič

Pojednávanie v prípade Ruskovej zmenky odročili na 28. februára. Spoločnosť Mariána Kočnera žaluje bývalého riaditeľa Markízy i televíziu samotnú a žiada zaplatenie zmenky vo výške 8,3 milióna eur (tasr)

Budovy niekoľkých bratislavských súdov prehľadávajú pyrotechnici, niekto nahlásil bombu. Týka sa to aj súdu v Petržalke, kde malo o desiatej začať pojednávanie o zmenkách, o ktoré sa sporí Marián Kočner s televíziou Markíza.

Foto N - Dušan Mikušovič

Najčítanejšie

| |