Peter Kováč

Sagan mal nakročené k triumfu, dostal defekt a BinckBank Tour nevyhrá

Peterovi Saganovi nevyšla 6. etapa pretekov BinckBank Tour. Slovák sa 23 km pred cieľom osamostatnil na čele, o dva kilometre neskôr však dostal defekt a do cieľa prišiel so stratou minúty a 42 sekúnd. Určite tak nebude celkovým víťazom podujatia.

Foto: sport.be. Davy Rietbergen/Cor Vos

V 6. etape zvíťazil Belgičan Tim Wellens pred Holanďanom Dumoulinom, ktorý je novým celkovým lídrom pretekov.

Sagan strácal pred dnešnou etapou na lídra Larsa Booma len dve sekundy. Po defekte sa snažil dobehnúť vedúcu skupinu, súperi mu však v jeho snahe nepomohli.

Preteky vyvrcholia zajtra 7. etapou.

„Opäť to bola v rámci BinckBank Tour ťažká etapa v neľahkých poveternostných podmienkach. Tím pracoval dobre, v správnom čase som bol na správnej pozícii. Dvadsaťpäť kilometrov pred cieľom som bol na čele spolu s favoritmi v rámci celkového poradia. Zaútočil som, ale žiaľ, v najnevhodnejšom čase som dostal defekt, keďže v tejto časti etapy bolo tímové auto až vzadu. Navyše nikde naokolo nebolo asistenčné vozidlo, takže som stratil drahocenný čas, pokiaľ som sa dočkal výmeny kolesa. Potom už bolo príliš neskoro dotiahnuť sa na vedúcu skupinu. Je to škoda, mal som dobrú formu a náš plán vychádzal perfektne,“ povedal Sagan pre oficiálnu tímovú webstránku.

Priebeh etapy

V úvode sa aj napriek náročným poveternostným podmienkam vytvoril silný šesťčlenný únik, v ktorom figuroval mimo iného Tony Martin (Kaťuša-Alpecin), Dylan Van Baarle (Cannondale-Drapac) či Alexis Gougeard (AG2R La Mondiale). Na pelotón si postupne vybudovali náskok viac ako piatich minút.

Z pretekov medzi tým odstúpili viacerí cyklisti vrátane Marcela Kittela, ktorý výsledkovo na BinckBank Tour neoslnil.

Pelotón začal s blížiacim sa cieľom postupne zrýchlovať, o tempo sa staral hlavne André Greipel. Neskôr prebrali taktovku jazdci tímu Lotto-NL Jumbo, ktorým sa darilo úspešne znižovať manko na čelo pretekov.

Ku kľúčovým okamihom etapy prišlo približne 30 km pred cieľom, pelotónu sa spolu so Saganom podarilo zlikvidovať únik. Vytvorilo sa viacero skupiniek, slovenský cyklista sa držal na čele spolu s Timom Wellensom (Lotto-Soudal) a Tomom Dumoulinom (Sunweb).

agan však dostal defekt na prednej pneumatike, čo zmarilo jeho snahu o jubilejné sté víťazstvo v profesionálnej kariére.

Jeho následná snaha o návrat do boja o etapový triumf nepriniesla želaný efekt, v žiadnej zo skupiniek totiž nenašiel spolupracujúcich súperov.

S blížiacim sa cieľom bolo jasné, že o víťazstvo sa rozhodne medzi dvojicou Wellens a Dumoulin. Belgičan sa napokon bez väčších problémov tešil z víťazstva v šiestej etape.

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na editori@dennikn.sk.

Najnovšie z témy: Peter Sagan

Video: Peter Sagan preberá zelený dres pre lídra bodovacej súťaže po 12. etape Tour. Po vypadnutí hviezdnych šprintérov bude mať veľkú šancu na víťazstvo v jednej z troch zostávajúcich šprintérskych etáp vrátane záverečnej v Paríži.

Na čele dvanástej etapy jazdí osamotený Steven Kruijswijk, ktorý virtuálne útočí na žltý dres. Kruijswijk zaútočil 72 kilometrov pred cieľom a má náskok viac než 6 minút pred skupinou s Thomasom a Froomom.

Najčítanejšie

| |