Ani Aliancia Fair-play a INEKO sa nezúčastnia druhého kola verejného vypočutia kandidátov na šéfa Úradu pre verejné obstarávanie, ktoré má byť budúcu stredu na úrade vlády. 

„Pri takom vysokom počte kandidátov sa za taký krátky čas nedá zodpovedne pripraviť na zmysluplnú účasť, aby naša účasť nebola iba formálna. Navrhovali sme posun termínu na neskôr a hlavne nie na dátum, keď sú dva štátne sviatky a takmer nikto nebude vnímať takúto dôležitú vec,“ hovorí Zuzana Wienk z Aliancie Fair-play.

Úrad vlády im však nevyhovel. Rovnako neprešiel návrh neziskoviek, aby sa zriadila komisia, ktorá by aj vecne preverila projekty a životopisy kandidátov. „Navrhovali sme, aby sa vytvorili štruktúrované vzory pre projekty a životopisy kandidátov, aby sa ich kvality dali porovnať. No neprešlo to,“ hovorí Wienk.

Termín verejného vypočutia kritizuje aj šéf INEKO Peter Goliaš. „Druhý dôvod, prečo sa nezúčastníme, je ten, že nemáme až takú dôveru, že to bude férový výber,“ povedal Goliaš.

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na.

Najnovšie z témy:

Novým predsedom Úradu pre verejné obstarávanie bude Miroslav Hlivák. Zvolili ho počas tajnej voľby 78 hlasmi poslanci. Hliváka si ako kandidáta na tento post vybrala vláda spomedzi deviatich uchádzačov, ktorých verejne vypočula. (tasr)

Najčítanejšie

| |