ČTK

Schulz výrazne zaostáva za Merkelovou, voľby sú o dva týždne

Martinovi Schulzovi nepomohla v súboji o post nemeckého kancelára ani televízna debata s Angelou Merkelovou, jeho sociálni demokrati sa ešte prepadli a na konzervatívnu úniu CDU/CSU majú už odstup 16 percentuálnych bodov.

Martin Schulz a Angela Merkel. foto - tasr/ap

Parlamentné voľby budú v Nemecku 24. septembra.

V súčasnosti s podporou 37 % voličov vedie CDU/CSU, nasleduje SPD s 21 percentami hlasov. To by bol najhorší výsledok sociálnych demokratov v dejinách spolkovej republiky. Doteraz najmenej – 23 percent hlasov – dostali v roku 2009.

Do parlamentu by sa ešte dostala protiimigračná a protiislamská Alternatíva pre Nemecko (AfD) s 11 percentami, Ľavica (Linke) s 10 percentami, slobodní demokrati (FPD) s deviatimi a Zelení s ôsmimi percentami.

Keby kancelára volili priamo, získala by Angela Merkelová podľa prieskumov podporu 54 percent voličov, čo je päťpercentný nárast oproti minulému týždňu. Schulz by podľa takéhoto prieskumu získal 26 percent hlasov, rovnako ako pred týždňom.

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na editori@dennikn.sk.

Najnovšie z témy: Nemecké voľby

Šéf nemeckých sociálnych demokratov Martin Schulz verí, že jeho strana SPD napriek jasnej strate na Merkelovej CDU/CSU ešte môže volebný súboj otočiť. SPD stráca zhruba 14 %. Voľby sú v nedeľu. (rtl)

Nemecká polícia vyšetruje 63-ročnú ženu pre pokus o útok na Merkelovú. Incident sa stal na predvolebnom mítingu v saskom Torgau, zaútočiť chcela dáždnikom, zastavila ju ochranka. (čtk)

Najčítanejšie

| |

Už viac ako 101817 z vás dostáva správy e-mailom