Britský cyklista Chris Froome sa v nedeľu stane víťazom tohtoročnej Vuelty.

Bude to jeho premiérový triumf na španielskej Grand Tour a ako tretí muž histórie ovládne v jednej sezóne Tour de France i Vueltu.

Predposlednú 20. etapu a poslednú horskú s cieľom na vrchole legendárneho Alto de l'Angliru získal domáci Alberto Contador, ktorý sa tak výborným spôsobom rozlúčil s poslednými pretekmi vo svojej bohatej kariére.

Froome zo stajne Sky zvládol sobotňajšiu etapu a do cieľa prišiel na tretej priečke. Svojim najbližším súperom nedal šancu a dokonca ešte zvýšil svoj náskok na čele pred druhým Talianom Vincenzom Nibalim z tímu Bahrain Merida. Na tretie miesto poskočil Rus Ilnur Zakarin z Kaťuše a na štvrté Contador z Treku. Z top3 vypadol dovtedy tretí Holanďan Wilco Kelderman zo Sunwebu.

Froomea čaká ešte záverečná 21. etapa s cieľom v Madride, no v tej sa už tradične neútočí na celkové poradie, takže na potvrdenie celkového triumfu mu stačí prísť do cieľa bez pádu a s pelotónom.

Tour a Vueltu  vyhrali pred ním v jednej sezóne iba Francúzi Jacques Anquetil (1963) a Bernard Hinault (1973), no to sa španielske preteky jazdili ešte na prelome mája a apríla.

Etapu vyhral Contador, ktorý sa dostal na Alto de l'Angliru v čase 3:31:33 h. Na druhom mieste finišoval Walter Pouels a tretí bol Froome. (tasr)

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na editori@dennikn.sk.

Najnovšie z kategórie: Šport

Neviem si predstaviť Španielsko bez Katalánska a Katalánsko bez Španielska. Ani si to nechcem predstavovať. Ale deje sa to, povedal španielsky tenista Rafael Nadal k referendu. Nadal odmietol sa pridať na jednu alebo na druhú stranu. Dodal, že jeho znalosť angličtiny mu znemožňuje správne vysvetliť, čo má na mysli. (tasr)

Dominika Cibulková sa prebojovala do štvrťfinále na turnaji WTA v japonskom Tokiu. Ako piata nasadená si poradila s Češkou Kateřinou Siniakovou za 69 minút 6:2, 6:2. V ďalšom kole narazí na Caroline Wozniacku z Dánska. (tasr)

Najčítanejšie

| |

Už viac ako 101817 z vás dostáva správy e-mailom