Britský cyklista Chris Froome sa v nedeľu stane víťazom tohtoročnej Vuelty.

Bude to jeho premiérový triumf na španielskej Grand Tour a ako tretí muž histórie ovládne v jednej sezóne Tour de France i Vueltu.

Predposlednú 20. etapu a poslednú horskú s cieľom na vrchole legendárneho Alto de l’Angliru získal domáci Alberto Contador, ktorý sa tak výborným spôsobom rozlúčil s poslednými pretekmi vo svojej bohatej kariére.

Froome zo stajne Sky zvládol sobotňajšiu etapu a do cieľa prišiel na tretej priečke. Svojim najbližším súperom nedal šancu a dokonca ešte zvýšil svoj náskok na čele pred druhým Talianom Vincenzom Nibalim z tímu Bahrain Merida. Na tretie miesto poskočil Rus Ilnur Zakarin z Kaťuše a na štvrté Contador z Treku. Z top3 vypadol dovtedy tretí Holanďan Wilco Kelderman zo Sunwebu.

Froomea čaká ešte záverečná 21. etapa s cieľom v Madride, no v tej sa už tradične neútočí na celkové poradie, takže na potvrdenie celkového triumfu mu stačí prísť do cieľa bez pádu a s pelotónom.

Tour a Vueltu  vyhrali pred ním v jednej sezóne iba Francúzi Jacques Anquetil (1963) a Bernard Hinault (1973), no to sa španielske preteky jazdili ešte na prelome mája a apríla.

Etapu vyhral Contador, ktorý sa dostal na Alto de l’Angliru v čase 3:31:33 h. Na druhom mieste finišoval Walter Pouels a tretí bol Froome. (tasr)

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na editori@dennikn.sk.

Najnovšie z kategórie: Šport

Najčítanejšie

| |