Opozícia neodovzdá podpisy za zvolanie mimoriadnej schôdze na odvolanie Roberta Kaliňáka pred študentským protestom, ktorý bude 25. septembra, povedala šéfka klubu SaS Natália Blahová.
SaS v pondelok ohlásila, že v najbližších dňoch podajú návrh na odvolanie Kaliňáka a že má vyzbieraných potrebných 33 podpisov poslancov. „Už je blízko čas, keď ich odovzdáme,“ citovala strana podpredsedu Ľubomíra Galka.
V OĽaNO však nechceli, aby Kaliňáka v parlamente odvolávali pred protestom. „My nechceme spolitizovať túto iniciatívu, ktorá patrí v prvom rade študentom a občianskej spoločnosti,“ povedala poslankyňa OĽaNO Veronika Remišová. „Na odvolávaní pána Kaliňáka nebola predchádzajúca dohoda s hnutím OĽaNO,“ pridala poslankyňa, podľa ktorej sa opozícia Kaliňáka snažila odvolať v tomto volebnom období už niekoľkokrát, ale neúspešne.
Kedy podpisy odovzdajú a či akciu podporí celá nefašistická opozícia, nie je zatiaľ jasné. Rozhovory medzi SaS a OĽaNO na túto témy by mali pokračovať.