Marek Hamšík, futbalista SSC Neapol, je pre trénera Maurizia Sarriho nenahraditeľný.

Tréner poprel fámy o možnom zranení Mareka Hamšíka a naopak, vyzdvihol výkony a jeho prínos pre tím. 

Talianske médiá začali nedávno špekulovať o možnom zranení 30-ročného stredopoliara, respektíve o strate pevného miesta v základnej zostave.

Hamšík totiž striedal v každom zo súťažných zápasov nového ročníka, vrátane stretnutí kvalifikácie MS 2018.

„Predchádzajúcu sezónu dokončoval s fyzickými problémami, potom bola prestávka a teraz sa sezóna len začala. Môže sa zdať, že jeho výkony nie sú najlepšie, ale Neapol sa kvalifikoval do skupinovej fázy Ligy majstrov a v lige vyhral úvodné tri stretnutia. No od Mareka sa vždy očakáva niečo viac. Marek je v poriadku, ale teraz vždy hráva 60 minút. To je rozhodnutie trénera, ktoré musíme len rešpektovať. Z nezaujatého pohľadu to môže vyzerať, že má problémy, ale nie je to tak. Marek žiadne problémy nemá, to je môj názor,“ povedal pre Radio CRC Marek Petráš, agent spoločnosti CSM-Agency, ktorá Hamšíka zastupuje.

Hamšík hrá v drese „Partenopei“ od roku 2007, za ten čas si medzi fanúšikmi vybudoval výraznú dôveru. Jeho prínos ocenil aj tréner Maurizio Sarri, ktorý zároveň vyvrátil fámy o možných zdravotných problémoch kapitána SSC. „Má také charakterové črty, ktoré žiaden iný z našich stredopoliarov nemá. Pre mňa je nenahraditeľný. Vždy ho striedam, lebo inak by nemal možnosť oddýchnuť si,“ vysvetlil kouč.

Neapol odštartuje účinkovanie v F-skupine Ligy majstrov 2017/2018 v stredu 13. septembra na trávniku ukrajinského Šachtaru Doneck. (tasr)

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na editori@dennikn.sk.

Najnovšie z kategórie: Šport

Najčítanejšie

| |