Päť kandidátov na župana v Banskobystrickom kraji prejavilo záujem o ponuku Jána Luntera na spoločný prieskum verejnej mienky pred voľbami.

Dohodli sa na tom v sobotu na okrúhlom stole. Dôležité je podľa nich o tom diskutovať a špecifikovať agentúru či agentúry, počet a typ otázok či termín.

„Zhodli sme sa na tom, že ideálnou verziou by bol prieskum viacerých agentúr, prípadne zahraničnej agentúry. Že otázky musia zahŕňať okrem prvej voľby aj voľbu sekundárnu, ktorá vernejšie odhalí zmysluplnosť vzájomného vzdávania sa v prospech iných kandidátov,“ píše sa vo vyhlásení kandidátov, pod ktoré sa podpísali Viliam Baňák, kandidát strany Jednota-ľavicová strana Slovenska, Pavel Greksa, nezávislý kandidát, Igor Kašper, nezávislý kandidát, Martin Klus, spoločný kandidát strán SaS, OĽaNO, NOVA, OKS, KDH, a Stanislav Mičev, nezávislý kandidát.

Luntera pozvali na ďalší z plánovaných okrúhlych stolov.

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na editori@dennikn.sk.

Najnovšie z témy: Župné voľby 2017

Košická župa je stále bez podpredsedov, zastupiteľstvo nezvolilo do funkcie poslanca za KDH Daniela Rusnáka. Návrh predložil župan Rastislav Trnka, ktorý po jeho neschválení už ďalších kandidátov nenavrhol. Na zvolenie chýbal jeden hlas. (tasr)

Richard Raši podal kvôli voľbám do VÚC trestné oznámenie, vidí podozrenia na volebný podvod. Už predtým požiadal neúspešný kandidát na župana Ústavný súd o prešetrenie sčítania hlasov. (tasr)

Najčítanejšie

| |