„Presný názov by som ani nevedel povedať, má to veľmi komplikovaný názov, bol to jeden podielový fond, má strašné skratky, ktoré si nepamätám,“ povedal minister vnútra Robert Kaliňák na otázku, na čom minulý rok najlepšie zarobil. Podľa nových majetkových priznaní zarobil Kaliňák za minulý rok viac ako 300-tisíc eur.

Povedal, že „sú to všetky veci, ktoré súvisia z kapitálového majetku“.

„V čase, keď ste nepoužívali demagógiu v mojom prípade, ste mali všetci prístup aj k mojim akciovým portfóliám, aj ste to videli, odkedy ste tie informácie zneužili, sami ste si zavreli dvere v tomto smere.“
Kaliňák povedal, že plní všetky zákonné podmienky a dividendy mu vyplatili aj spoločnosti, ktoré sídlia na Slovensku.

Kaliňákovi sa nepáči, že ho chcú opoziční poslanci znovu odvolávať z funkcie. „Považujem to za zneužívanie toho inštitútu, nič iné sa nestalo za tie mesiace, žiadna nová informácia.“

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na editori@dennikn.sk.

Najnovšie z témy: Kaliňákove kauzy

SNS nebude žiadať odvolanie ministra vnútra Kaliňáka tak, ako to robila pri ministrovi práce Richterovi. „Nepoznáme dôvody, prečo by sme mali dávať takéto návrhy na odvolanie pána ministra Kaliňáka,“ povedal podpredseda SNS Jaroslav Paška.

Fico tvrdí, že ak by bol v situácii škandálu s eurofondmi na mieste ministra Plavčana Kaliňák, odvolal by aj jeho. „Je úplne jedno, ktorý minister by sedel na mieste ministra Plavčana. Či by to bol Peter Žiga, Peter Kažimír, Robert Kaliňák, konal by som rovnako. Bolo to pre mňa principiálne rozhodnutie,“ povedal Fico v Sobotných dialógoch.

Najčítanejšie

| |

Už viac ako 101817 z vás dostáva správy e-mailom