Hokejisti Slovana Bratislava v stredu prehrali v Šanghaji s Červenou hviezdou Kchun-lun 0:2

v druhom z troch zápasov na klziskách súperov v KHL. Ide už o piatu prehru za sebou.

Domáci sa ujali vedenia v 19. minúte vyrovnanej prvej tretiny zásluhou A. Kosticyna. Od druhého dejstva už mali navrch a v 28. minúte využil Brulé presilovku 5 na 3. V treťom dejstve „belasí“ pridali, ale gólu sa nedočkali.

V drese domácich sa predstavili aj dvaja bývalí hráči Slovana z uplynulej sezóny – slovenský obranca Marek Ďaloga a kanadský center Kyle Chipchura.

Slovan zakončí trip v piatok o 11.30 h na ľade Amuru Chabarovsk. V stredu 20. septembra o 19.00 h privíta na domácom klzisku AK Bars Kazaň.

Červená hviezda Kchun-lun – Slovan Bratislava 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)

Góly: 19. A. Kosticyn, 28. Brulé (Wolski). Rozhodovali: Kuljov, Fatejev – Bersenjov, Judin, vylúčení: 3:4, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 2200 divákov.

Kchun-lun: Hellberg – Kulda, Kinrade, Järvinen, Blacker, Bellemore, Ďaloga, Vorobej – Ponikarovskij, Brulé, Wolski – Yip, Kane, DeFazio – A. Kosticyn, Chipchura, Thuresson – Jaw, Lockhart, Jüe

Slovan: Mazanec – Meszároš, Taimi, Ebert, Barker, Voráček, Švarný, Kozák, Hedera – Kašpar, Viedenský, Skalický – Řepík, Genoway, Smoleňák – Hrnka, Mikuš, Buchtele – Šerbatov, Sádecký, Šťastný. (tasr)

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na editori@dennikn.sk.

Hokejista Radovan Bondra ukončil svoje pôsobenie v predsezónnom kempe Chicaga. 20-ročný krídelník neprešiel ďalším hráčskym sitom a vedenie klubu NHL ho poslalo do juniorského tímu Prince George Cougars (WHL). (tasr)