Hokejisti Slovana Bratislava v stredu prehrali v Šanghaji s Červenou hviezdou Kchun-lun 0:2

v druhom z troch zápasov na klziskách súperov v KHL. Ide už o piatu prehru za sebou.

Domáci sa ujali vedenia v 19. minúte vyrovnanej prvej tretiny zásluhou A. Kosticyna. Od druhého dejstva už mali navrch a v 28. minúte využil Brulé presilovku 5 na 3. V treťom dejstve „belasí“ pridali, ale gólu sa nedočkali.

V drese domácich sa predstavili aj dvaja bývalí hráči Slovana z uplynulej sezóny – slovenský obranca Marek Ďaloga a kanadský center Kyle Chipchura.

Slovan zakončí trip v piatok o 11.30 h na ľade Amuru Chabarovsk. V stredu 20. septembra o 19.00 h privíta na domácom klzisku AK Bars Kazaň.

Červená hviezda Kchun-lun – Slovan Bratislava 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)

Góly: 19. A. Kosticyn, 28. Brulé (Wolski). Rozhodovali: Kuljov, Fatejev – Bersenjov, Judin, vylúčení: 3:4, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 2200 divákov.

Kchun-lun: Hellberg – Kulda, Kinrade, Järvinen, Blacker, Bellemore, Ďaloga, Vorobej – Ponikarovskij, Brulé, Wolski – Yip, Kane, DeFazio – A. Kosticyn, Chipchura, Thuresson – Jaw, Lockhart, Jüe

Slovan: Mazanec – Meszároš, Taimi, Ebert, Barker, Voráček, Švarný, Kozák, Hedera – Kašpar, Viedenský, Skalický – Řepík, Genoway, Smoleňák – Hrnka, Mikuš, Buchtele – Šerbatov, Sádecký, Šťastný. (tasr)

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na editori@dennikn.sk.

Slovenská curlingová reprezentácia sa s účinkovaním v A-kategórii ME rozlúčila štvrtkovým víťazstvom 9:5 nad Talianskom. Zverenci Alana Mitchella zaznamenali vo švajčiarskom St. Gallene popri jedinom triumfe osem prehier. (tasr)

Argentínčan Marcelo Bielsa skončil vo funkcii trénera francúzskeho futbalového klubu OSC Lille. Dôvodom na jeho odvolanie boli podľa L'Equipe slabé výsledky, po trinástich kolách Ligue 1 patrí Lille predposledná 19. priečka v tabuľke.