Slovenskí stolní tenisti porazili v úvode majstrovstiev Európy družstiev v Luxemburgu úradujúcich majstrov z Rakúska 3:2 na zápasy.

 Vo štvrtok sa stretnú v skupine od 10.00 h so Slovincami a od 19.00 h s aktuálne druhými v európskom rebríčku a majstrami spred troch rokov Portugalčanmi.

Zverenci Jaromíra Truksu neodštartovali najlepšie, keď po prvých dvoch dueloch prehrávali 0:2. Ľubomír Pištej prehral s Danielom Habesohnom tesne 2:3 a Peter Šereda s Robertom Gardosom rovnakým pomerom.

Prvý bod a šancu na zvrat získal Wang Jang, ktorý si v ďalšom dramatickom súboji poradil so Stefanom Fegerlom 3:2. Posledné dve stretnutia však boli už jasne v réžii Slovákov. Šereda zdolal Habesohna 3:0 a Pištej Gardosa taktiež bez straty setu.

„Máme skupinu smrti, sú tu dvaja poslední majstri Európy, Rakúšania a Portugalci. Bral som to skôr ako výhodu, že tlak je na súperovi a my môžeme prekvapiť. Dopredu som si myslel, že máme potenciál na to, aby sme Rakúsko zdolali, s tým, že sa mi dobre podarí urobiť zostava. Ich jednotka Fegerl nemá rád hrať na obranu, tak sa schoval na tretiu pozíciu. Ja som tam napísal Wanga a vyšlo to. Bol som trošku sklamaný, že sme prehrávali 0:2, lebo šance tam boli, ale veril som a chalani sa toho chytili. Vyhrali sme posledných sedem setov v rade, čo je neuveriteľné. Dá sa povedať, že sme to s prehľadom otočili. Takéto výsledky sa nerobia každý deň,“ povedal Truksa. (tasr)

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na editori@dennikn.sk.

Najnovšie z kategórie: Šport

Nemecké ministerstvo zahraničia po piatkovej výhre v hokeji nad Kanadou v semifinále olympijského turnaja zverejnilo vtipný príspevok, v ktorom Nemcom žijúcim v Kanade odporúča, aby prejavili empatiu a boli ku Kanaďanom milí. „Predstavte si, ako by ste sa cítili, ak by nás Kanada porazila vo futbale,“ píše ministerstvo na Twitteri.

Kórejský rýchlokorčuliar Lee Seung-Hoon vybojoval zlatú medailu v pretekoch s hromadným štartom na olympiáde v Pjongčangu. Striebro získal Belgičan Bart Swings a bronz Holanďan Koen Verweij.

Hokejisti Česka prehrávajú po I. tretine zápasu o olympijský bronz s Kanadou 1:3. Za Kanadu skórovali Ebbett, Kelly a Roy, za Čechov Martin Růžička.

Japonská rýchlokorčuliarka Nana Takagiová získala zlatú medailu v pretekoch s hromadným štartom na olympiáde v Pjongčangu. Na druhú priečku odsunula Kórejčanku Bo-reum Kim. Bronz patrí Holanďanke Irene Schoutenovej.

Najčítanejšie

| |