Slovenskí stolní tenisti porazili v úvode majstrovstiev Európy družstiev v Luxemburgu úradujúcich majstrov z Rakúska 3:2 na zápasy.

 Vo štvrtok sa stretnú v skupine od 10.00 h so Slovincami a od 19.00 h s aktuálne druhými v európskom rebríčku a majstrami spred troch rokov Portugalčanmi.

Zverenci Jaromíra Truksu neodštartovali najlepšie, keď po prvých dvoch dueloch prehrávali 0:2. Ľubomír Pištej prehral s Danielom Habesohnom tesne 2:3 a Peter Šereda s Robertom Gardosom rovnakým pomerom.

Prvý bod a šancu na zvrat získal Wang Jang, ktorý si v ďalšom dramatickom súboji poradil so Stefanom Fegerlom 3:2. Posledné dve stretnutia však boli už jasne v réžii Slovákov. Šereda zdolal Habesohna 3:0 a Pištej Gardosa taktiež bez straty setu.

„Máme skupinu smrti, sú tu dvaja poslední majstri Európy, Rakúšania a Portugalci. Bral som to skôr ako výhodu, že tlak je na súperovi a my môžeme prekvapiť. Dopredu som si myslel, že máme potenciál na to, aby sme Rakúsko zdolali, s tým, že sa mi dobre podarí urobiť zostava. Ich jednotka Fegerl nemá rád hrať na obranu, tak sa schoval na tretiu pozíciu. Ja som tam napísal Wanga a vyšlo to. Bol som trošku sklamaný, že sme prehrávali 0:2, lebo šance tam boli, ale veril som a chalani sa toho chytili. Vyhrali sme posledných sedem setov v rade, čo je neuveriteľné. Dá sa povedať, že sme to s prehľadom otočili. Takéto výsledky sa nerobia každý deň,“ povedal Truksa. (tasr)

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na editori@dennikn.sk.

Najnovšie z kategórie: Šport

Neviem si predstaviť Španielsko bez Katalánska a Katalánsko bez Španielska. Ani si to nechcem predstavovať. Ale deje sa to, povedal španielsky tenista Rafael Nadal k referendu. Nadal odmietol sa pridať na jednu alebo na druhú stranu. Dodal, že jeho znalosť angličtiny mu znemožňuje správne vysvetliť, čo má na mysli. (tasr)

Dominika Cibulková sa prebojovala do štvrťfinále na turnaji WTA v japonskom Tokiu. Ako piata nasadená si poradila s Češkou Kateřinou Siniakovou za 69 minút 6:2, 6:2. V ďalšom kole narazí na Caroline Wozniacku z Dánska. (tasr)

Najčítanejšie

| |

Už viac ako 101817 z vás dostáva správy e-mailom