Andrej Sarvaš

Kiska upozorňuje na mafiánske praktiky, za únik spisov o jeho daniach žiada vyvodenie dôsledkov

Prezident Kiska hovorí o mafiánskych praktikách štátu v súvislosti s uniknutými dokumentmi z finančnej správy o jeho kampani. Od ministra financií Kažimíra žiada vyvodenie dôsledkov.

Celé vyhlásenie prezidenta:

„V týchto dňoch sa rozhoduje, či Slovensko je, alebo nie je mafiánskym štátom. Je neprijateľné, keď sa utajované dokumenty vyťahujú a používajú proti občanom našej krajiny, proti politikom. Ak je možné, že je takýmto spôsobom napadnutá hlava štátu, žiaden človek si na Slovensku nemôže byť istý, že takéto mafiánske praktiky vydierania nebudú použité proti nemu.

Dnes som požiadal ministra financií Petra Kažimíra o vysvetlenie, ako je možné, že zákonom chránené informácie finančnej správy unikajú cez anonymné e-maily z Ukrajiny. Zároveň som ho vyzval, aby ma do pondelka dopoludnia pred mojím odletom na Valné zhromaždenie OSN informoval, aké dôsledky z toho vyvodí.

Túto situáciu považujem za veľmi vážnu a o mojich ďalších krokoch budem priebežne informovať.“

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na editori@dennikn.sk.

Najnovšie z témy: Kiskov problém s daňami

Robert Fico na svojej tlačovej konferencii o prezidentovi Kiskovi povedal, že nebude kandidovať za prezidenta. „Preto toto nie je súčasť žiadnej kampane,“ zahájil tlačovku, kde sa mieni venovať prezidentovým problémom s daňami.

Najčítanejšie

| |