Šéf ÚPN Ondrej Krajňák prirovnal oslabenie jeho funkcie k normalizácii. „Obávam sa, že ak tá pozícia predsedu správnej rady je oslabená, tak je to len obyčajná normalizácia. Ak by bola posilnená, vtedy by to bolo na prospech inštitúcie,“ uviedol. (tasr)

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na editori@dennikn.sk.

Najnovšie z témy: Ústav pamäti národa

Ondrej Krajňák odstupuje k 1. novembru 2017 z funkcie predsedu Správnej rady Ústavu pamäti národa. Reaguje tak na koaličnú novelu zákona o ÚPN, ktorá zmenila spôsob riadenia ústavu a oklieštila jeho kompetencie.

Prezident v pondelok druhýkrát nepodpísal zákon o Ústave pamäti národa a zákon o udeľovaní štátnych cien premiérom a predsedom parlamentu. Napriek tomu budú zákony platiť.

Ľudskoprávny výbor odmietol výhrady prezidenta Kisku k zákonu o ÚPN, ktorý vrátil do parlamentu s pripomienkami. Výbor odporučil plénu schváliť zákon v pôvodnom znení. (tasr)

Prezident Andrej Kiska nepodpísal novelu zákona o Ústave pamäti národa a nesúhlasil ani so štátnou cenou Jozefa Miloslava Hurbana a Alexandra Dubčeka. Tie chceli udeľovať Robert Fico a Andrej Danko. Oba zákony tak musia nanovo prerokovať poslanci.

Najčítanejšie

| |