Novinár Arpád Soltész bol zablokovaný na Facebooku

za komentár o pláne Richarda Sulíka (SaS) na bezplatnú a dobrovoľnú sterilizáciu pre viacdetné matky.

„Sulík zatiaľ neplánuje posielať Rómov do plynových komôr, no každému súdnemu človeku podľa neho musí byť jasné, že nie je v poriadku, ak sa ich rodí priveľa. Predbežne by skúsil optimalizovať ich počty prostredníctvom sterilizácie,“ napísal Soltész v článku na webe televízie Joj.

Po používaní textu na Facebooku bol Soltész  zablokovaný, nemôže nič zverejňovať a používať poštu. „Ocitol som sa tak v spoločnosti, ktorú považujem za dobrú a slušnú – Mišo Havran, Ján Levoslav Benčík, Ľuboš Lorenz.“ Tí boli tiež v minulosti na Facebooku dočasne zablokovaní.

Súvisiaci článok: Ako Facebook posudzuje obsah?

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na editori@dennikn.sk.

Najnovšie z kategórie: Slovensko

Dnešné očakávané udalosti:

  • súd bude rozhodovať o väzbe na Mariana Kočnera a Pavla Ruska
  • premiér Pellegrini bude v Sobotných dialógoch v RTVS

Učitelia hudby a mladí speváci v Bratislave spievajú štátnu hymnu. Protest na Námestí SNP sa skončil. Farmári z traktora rozdávajú zemiaky, mrkvu a iné plodiny.

Z listu sestry Jána Kuciaka Márie: „My cítime strašnú vinu a ľútosť. Vinu za to, že sme ich nedokázali ochrániť, že sme ich v tom nechali samých, že sme dopustili, aby sa im to stalo. Ľútosť nad tým, že nevieme nič urobiť. Sami nič nezmôžeme a nezmeníme. Jediné, čo môžeme urobiť, je hovoriť o tom a pripomínať to.“

Najčítanejšie

| |