Danko vyzval pravicového kandidáta na nitrianskeho župana Jána Grešša, aby sa vzdal kandidatúry.

 „V Nitre nesmú vládnuť holohlaví chlapci napichaní steroidmi, ktorí nevedia urobiť kotrmelec,“ vyhlásil.

„Je to človek veľmi šikovný, ktorý riadil divadlo, a je vynikajúci herec, no dúfam, že zváži pokračovanie v kandidatúre,“ povedal Danko o Greššovi. Podľa predseda parlamentu je najsilnejším kandidátom v Nitre koaličný favorit a súčasný župan Milan Belica. Danko varoval pred úspechom Milana Uhríka z ĽSNS.

Ján Greššo dnes Dankovu výzvu odmietol. „Nech pán Danko vyzve svojich koaličných partnerov, aby vyšetrili a potrestali všetky politické krádeže a klamstvá, ktoré sa akože nikdy nestali a neexistujú,“ odkazuje Dankovi Greššo. „V tej chvíli vyschne živná pôda extrémizmu a nebude treba vyzývať na občiansku uvedomelosť, ktorú súčasná vládna garnitúra nemá.“

Danko Greššovi odkázal, že ak by ho mal presvedčiť prieskum, na ktorý nemá peniaze, on sám mu rád prispeje. „Dávam mu verejný prísľub, že mu ja ako osoba veľmi rád prispejem na prieskum v renomovanej agentúre, ktorú si môže vybrať.“

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na editori@dennikn.sk.

Najnovšie z témy: Župné voľby 2017

Košická župa je stále bez podpredsedov, zastupiteľstvo nezvolilo do funkcie poslanca za KDH Daniela Rusnáka. Návrh predložil župan Rastislav Trnka, ktorý po jeho neschválení už ďalších kandidátov nenavrhol. Na zvolenie chýbal jeden hlas. (tasr)

Richard Raši podal kvôli voľbám do VÚC trestné oznámenie, vidí podozrenia na volebný podvod. Už predtým požiadal neúspešný kandidát na župana Ústavný súd o prešetrenie sčítania hlasov. (tasr)

Najčítanejšie

| |