Prelomenie prezidentovho veta a opätovné schválenie novely zákona o ÚPN je pre iniciatívu Pamätaj veľkým sklamaním. „Schválenie novely bez zapracovania prezidentových pripomienok je normalizačným krokom pre fungovanie ÚPN,“ reagoval hovorca iniciatívy Juraj Šeliga.

„Je nám to ľúto o to viac, že sme volali po diskusii a nie politike,“ dodal Šeliga s tým, že dnes sa ukázalo, že išlo výlučne o politické rozhodnutie. Poslanci odignorovali hlas viac ako 7-tisíc ľudí podpísaných pod petíciu iniciatívy.

„Poslanci vládnej koalície ignorovali a nepočúvali hlas mladých ľudí, čoho dôkazom je práve ich hlasovanie,“ povedal Šeliga a avizuje, že mladí ľudia neprestanú s iniciatívou. „Naopak, aj prijatie tejto novely je pre nás aj pre všetkých slušných ľudí jasným signálom a výzvou na to, aby sme sa o verejné otázky zaujímali ešte pozornejšie.“

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na editori@dennikn.sk.

Najnovšie z témy: Ústav pamäti národa

Predsedníčkou Správnej rady Ústavu pamäti národa sa stala Andrea Kluknavská, ktorá ju dočasne viedla od novembra po odchode Ondreja Krajňáka. V piatok ju zvolili členovia správnej rady. (tasr)

Ondrej Krajňák odstupuje k 1. novembru 2017 z funkcie predsedu Správnej rady Ústavu pamäti národa. Reaguje tak na koaličnú novelu zákona o ÚPN, ktorá zmenila spôsob riadenia ústavu a oklieštila jeho kompetencie.

Najčítanejšie

| |