Ruská televízia RT sa musí do 13. novembra zaregistrovať v USA ako zahraničný agent. V prípade nezaregistrovania by hrozilo zadržanie riaditeľa jej americkej pobočky a zmrazenie bankových účtov.

„V takýchto podmienkach spoločnosť nie je schopná pracovať. Preto sa radšej zaregistrujeme ako zahraničný agent, ako by sme mali čeliť takýmto dôsledkom, aj keď s tým kategoricky nesúhlasíme,“ povedala šéfredaktorka RT Margarita Simonjanová.

Agentúra Interfax uviedla, že „v reakcii na bezprecedentný a neopodstatnený nátlak“, ktorý na ruské médiá v USA vyvíjajú americké štruktúry, uplatní Rusko rovnaké obmedzenia voči americkým médiám pôsobiacim v Rusku.

Podľa Interfaxu ruské ministerstvo spravodlivosti už zaslalo viacerým americkým médiám pôsobiacim v Rusku upozornenie o možnom obmedzení ich činnosti, ktoré označilo za reakciu na kroky USA.

Hovorkyňa ruského ministerstva zahraničných vecí Marija Zacharovová vo štvrtok podľa agentúry TASS pripustila, že „praktická fáza zavedenia recipročných opatrení vo vzťahu k americkým médiám v Rusku sa začne na budúci týždeň“. (tasr, tass, interfax)

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na editori@dennikn.sk.

Najnovšie z kategórie: Svet

Počet obetí tajfúnu Mangkhut na Filipínach vzrástol na 127. Ďalších najmenej 111 ľudí je nezvestných. (dpa)

Najčítanejšie

| |