Súčasný košický primátor Richard Raši už budúci rok na túto funkciu nebude kandidovať. Po prehre v župných voľbách to povedal denníku Korzár.

„Momentálne tretiu kandidatúru na post primátora neplánujem,“ povedal.

„Pre politika sú voľby vždy spätnou väzbou, odrazom toho, ako volič vidí jeho prácu. V kraji zarezonovala dynamika a viditeľný rozvoj Košíc, no v Košiciach zjavne prevládli pri rozhodovaní voličov iné témy. Je to pre mňa poučenie a ja túto spätnú väzbu od voličov prijímam.“

Rašiho, ktorý bol kandidátom Smeru, v súboji o post župana o osemsto hlasov porazil kandidát pravicovej koalície Rastislav Trnka. Povedal, že o výsledku rozhodol aj spor o spoplatnené parkovanie, ktoré dostala na starosť firma EEI. Trnka zmluvu s EEI kritizoval.

„O volebnom výsledku rozhodlo aj to, že téma rezidentského parkovania bola v Košiciach politicky zneužitá,“ tvrdí Raši. „Najväčším faktorom, popri obťažujúcich, ale nevyhnutných rekonštrukciách a zavedení rezidentského parkovania, bola zrejme voľba proti strane Smer, mobilizácia voličov protikandidáta a to, že časť našich voličov neprišla voliť.“

Zatiaľ nechcel povedať, kto zo Smeru by za košického primátora mohol kandidovať. „Dnes je o tom predčasné hovoriť. Nechajte nám trochu času, sme v novej, uznáte, nie celkom očakávanej situácii, musíme s rozvahou zvážiť ďalšie kroky.“ (korzár)

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na editori@dennikn.sk.

Najnovšie z témy: ,

Novým poslancom parlamentu za Smer sa stal Igor Federič. Do parlamentu sa vrátil potom, čo ho vláda odvolala z funkcie vedúceho úradu vlády. Mandát zanikol Petrovi Náhlikovi, ktorý bol Federičovým náhradníkom.

Fico tvrdí, že Smer má povinnosť postaviť vlastného kandidáta na prezidenta. „Vôbec to nie je náročné, ja mám úplne jasno ako vždy,“ povedal. Strana chce presvedčiť Miroslava Lajčáka, ale ten už povedal, že nebude kandidovať. „My nie sme pucipajtáši, toto je seriózna veľká strana, najúspešnejší politický projekt na Slovensku.“

Predseda Smeru Robert Fico má tlačovku o obedoch v školách v rovnakom čase, ako je brífing premiéra Petra Pellegriniho na futbalovom štadióne. Politici Smeru doteraz svoje tlačovky zvykli koordinovať a nemali ich naraz.

Najčítanejšie

| |