Novým šéfom Matice slovenskej sa stal advokát a jej druhý podpredseda Marián Gešper.

V piatok vo večerných hodinách o tom tajným hlasovaním rozhodlo valné zhromaždenie. Marián Tkáč podľa stanov kandidovať nemohol, lebo už bol vo funkcii dvakrát po sebe.

Túto zásadu presadil počas svojho prvého funkčného obdobia. Neskôr tvrdil, že jeho sa ešte netýka, lebo zásada platí až od jeho druhého funkčného obdobia, teda od roku 2013.

Marián Gešper je v súčasnosti podpredsedom matice, bol považovaný skôr za Tkáčovho človeka.

Od apríla 2012 mal zároveň s maticou zmluvu na právne poradenstvo za 1280 eur mesačne. Pôsobil aj ako mestský poslanec vo Vranove nad Topľou, kam ho zvolili za stranu Smer. (tasr)

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na editori@dennikn.sk.

Najnovšie z kategórie: Slovensko

Richard Sulík reaguje na komentár Konštantina Čikovského v Denníku N: "Nikdy som nepovedal, že pre štát „aj tak robia len chudáci“ ani nič podobné a ani si to nemyslím. Akú by už len malo logiku, keby som urazil všetkých poctivých ľudí, ktorí pracujú vo verejnom sektore?! Tvrdím však, že v službách štátu pracujú aj tí, ktorí okrádajú spoločnosť, pôsobia proti verejnému záujmu a tým poškodzujú občanov Slovenska."

V bratislavskom Ružinove zomrel po strete s električkou 36-ročný muž. K incidentu došlo pri Štrkoveckom jazere, jeho okolnosti vyšetrujú. (tasr)

Štyri nemocnice na východe získajú prostriedky z eurofondov na obnovu. Popradská, levočská, kežmarská a spišskonovoveská nemocnica budú môcť čerpať dohromady 17,4 milióna eur. (tasr)

Najčítanejšie

| |