Bratislava chce do konca roka 2021 vymeniť vozovku na deviatich hlavných radiálach a troch spojniciach k týmto cestám. Zrekonštruovať sa majú aj priechody pre chodcov, zastávky či chodníky.

Obnoviť chcú hlavné ťahy ako Devínska cesta, Nábrežie armádneho generála L. Svobodu, Pražská, Račianska, Vajnorská, Rožňavská, Gagarinova ulicu i Dolnozemská a Panónska cesta. V pláne opráv sú aj spojnice ako Bajkalská či Jiráskova.

„Máme vytvorené finančné zdroje a zabezpečené kapacity na to, aby tento postup opráv pokračoval až do obnovy všetkých hlavných bratislavských radiál do konca roka 2021. Pripravili sme ucelenú koncepciu, na ktorú sme vyčlenili finančné zdroje vo výške 10 miliónov eur ročne,“ povedal primátor Ivo Nesrovnal.

Momentálne hlavné mesto opravuje radiálu na Panónskej ceste, ktorá je jednou z najzaťažovanejších dopravných komunikácií v Bratislave.

Rekonštrukcia zahŕňa výmenu asfaltu na trojkilometrovom úseku od nadjazdu nad Rusovskou ulicou po úroveň nadjazdu pred okružnou križovatkou Dolnozemská – Panónska, a to vo všetkých jazdných pruhoch. Práce majú potrvať do začiatku decembra. V budúcom roku má mesto v pláne opravu radiál na Dolnozemskej ceste, ale aj na Bajkalskej a Račianskej ulici.

„Pri opravách ciest nejde o žiadne látanie výtlkov, ale o ich komplexnú opravu. Súčasťou balíka opráv ciest je aj budovanie bezbariérových priechodov pre chodcov a bezpečnejších zastávok MHD,“ uviedol Nesrovnal.

Na opravu 50 kilometrov ciest, 10 kilometrov chodníkov, 19 ník na zastávkach MHD a bezbariérových úprav priechodov pre chodcov hlavné mesto vyčlenilo tento rok deväť miliónov eur vo svojom rozpočte. Cesty sa opravujú od apríla do novembra. (tasr)

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na editori@dennikn.sk.

Najnovšie z kategórie: Ekonomika, Slovensko

V bratislavskej Dúbravke vrazilo auto do stĺpu verejného osvetlenia a rodinného domu. Jedna osoba utrpela zranenia, na mieste zasahuje 9 hasičov. (tasr)

Najčítanejšie

| |