Bratislava chce do konca roka 2021 vymeniť vozovku na deviatich hlavných radiálach

a troch spojniciach k týmto cestám. Zrekonštruovať sa majú aj priechody pre chodcov, zastávky či chodníky.

Obnoviť chcú hlavné ťahy ako Devínska cesta, Nábrežie armádneho generála L. Svobodu, Pražská, Račianska, Vajnorská, Rožňavská, Gagarinova ulicu i Dolnozemská a Panónska cesta. V pláne opráv sú aj spojnice ako Bajkalská či Jiráskova.

„Máme vytvorené finančné zdroje a zabezpečené kapacity na to, aby tento postup opráv pokračoval až do obnovy všetkých hlavných bratislavských radiál do konca roka 2021. Pripravili sme ucelenú koncepciu, na ktorú sme vyčlenili finančné zdroje vo výške 10 miliónov eur ročne,“ povedal primátor Ivo Nesrovnal.

Momentálne hlavné mesto opravuje radiálu na Panónskej ceste, ktorá je jednou z najzaťažovanejších dopravných komunikácií v Bratislave.

Rekonštrukcia zahŕňa výmenu asfaltu na trojkilometrovom úseku od nadjazdu nad Rusovskou ulicou po úroveň nadjazdu pred okružnou križovatkou Dolnozemská – Panónska, a to vo všetkých jazdných pruhoch. Práce majú potrvať do začiatku decembra. V budúcom roku má mesto v pláne opravu radiál na Dolnozemskej ceste, ale aj na Bajkalskej a Račianskej ulici.

„Pri opravách ciest nejde o žiadne látanie výtlkov, ale o ich komplexnú opravu. Súčasťou balíka opráv ciest je aj budovanie bezbariérových priechodov pre chodcov a bezpečnejších zastávok MHD,“ uviedol Nesrovnal.

Na opravu 50 kilometrov ciest, 10 kilometrov chodníkov, 19 ník na zastávkach MHD a bezbariérových úprav priechodov pre chodcov hlavné mesto vyčlenilo tento rok deväť miliónov eur vo svojom rozpočte. Cesty sa opravujú od apríla do novembra. (tasr)

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na editori@dennikn.sk.

Najnovšie z kategórie: Ekonomika, Slovensko

Farmári sa chcú stretnúť s premiérom Petrom Pellegrinim. Dali mu do 12.00 h ultimátum a ak im dovtedy nedá termín stretnutia, vyrazia po Bratislave. Od 10. hodiny bude rokovať vláda. Farmári sa rozdelili, časť áut išla pred parlament, časť pred vládu a časť pred centrálu Mostu-Híd.

Parlament rokuje o extrémizme. Poslanci by mali prijať vyhlásenie na návrh predsedníčky zahraničného výboru Kataríny Cséfalvayovej (Most-Híd). „Extrémizmus a xenofóbia sa usilujú obsadiť čoraz väčšiu časť verejného priestoru, či už na sociálnych sieťach, uliciach a, bohužiaľ, i v politike,“ píše sa vo vyhlásení. (tasr)

Pojednávanie v zmenkovom spore týkajúcom sa TV Markíza sa v stredu neuskutoční. Informoval o tom hovorca Krajského súdu v Bratislave. Dôvodom je vykonávanie ďalších procesných úkonov.  (tasr)

Najčítanejšie

| |