Nová strana Spolu Miroslava Beblavého ironicky víta poslanca Smeru Jána Podmanického vo svojich radoch

. Predložil totiž do parlamentu ich návrh, podľa ktorého by pracovné ponuky museli obsahovať aj ponúkanú mzdu.

„Musíme otvorene priznať, že nás jeho rozhodnutie prekvapilo. Za normálnych okolností by sme očakávali, že to oznámi najprv nám. Poslanec Podmanický sa však rozhodol to urobiť cestou inou, nečakanou. Z klubu strany Smer nevystúpil. Rozhodol sa dokázať vernosť našim ideám aj za cenu osobných obetí,“ píše strana Spolu.

V Smere to je pomerne beťný postup – opozičné návrhy odmietne podporiť a potom ich predloží ako vlastné. Nie vždy to je po rokovaniach s ich pôvodnými návrhmi.

Beblavý napríklad za vlády Smeru už presadil zmenu hypoték, po ktorej výrazne na trhu klesli úroky, či naposledy v októbri zverejňovanie nadmerných odpočtov DPH.

Spolu teraz píše, že si jeho postup váži aj preto, že sa „dokázal vzoprieť smeráckemu valcu, ktorý náš návrh zamietol ešte v máji. Určite si je vedomý, akej pomsty sú schopní niektorí ľudia z vládnej koalície. Okrem toho dokázal niečo takmer neslýchané – presvedčiť tak kovaných smerákov, ako je Martin Glváč a Ľubomír Petrák, aby návrh predložili spolu s ním. Ak poslanec Podmanický dokázal získať na našu stranu Martina Glváča, ktorý ešte v máji hlasoval PROTI návrhu, je tu skutočná šanca na úspech.“

„Ešte pred svojim vznikom tak Spolu presadí dva významné návrhy,“ píše vznikajúca strana. „Predstavte si, čo sa môže podariť, ak Smer vymeníme vo vláde.“

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na editori@dennikn.sk.

Najnovšie z kategórie: Ekonomika, Slovensko

SNS uviedla, že „téma legalizácie drog je pre ňu uzavretá“. SNS tvrdí, že „nesúhlasí s akýmkoľvek zákonom, ktorý bude legalizovať drogy, zľahčovať prístup k ich získaniu či legitimizovať distribúciu a ich užívanie“.

Lotyšská banka ABLV pravdepodobne skončí, jej záchrana nie je podľa ECB vo verejnom záujme. Tretia najväčšia lotyšská banka bola minulý týždeň v USA obvinená z finančných machinácií a porušovania sankcií voči KĽDR. (čtk)

Vo Vysokých a Západných Tatrách je zvýšené lavínové nebezpečenstvo. K uvoľneniu lavín môže dôjsť už pri malom dodatočnom zaťažení, najmä na strmých svahoch. (tasr)

Slovenská armáda plánuje nakúpiť nové húfnice Zuzana 2. Obstarávanie by sa malo začať ešte tento rok. V prvej fáze chce kúpiť osem húfnic, do roku 2022 by v prípade súhlasu vlády malo pribudnúť ďalších 17 diel. (tasr)

Na Chopku dnes ráno namerali -19,4 stupňa. SHMÚ vydal pre sever Slovenska výstrahy pred snehovými jazykmi a závejmi.

Najčítanejšie

| |