Nová strana Spolu Miroslava Beblavého ironicky víta poslanca Smeru Jána Podmanického vo svojich radoch. Predložil totiž do parlamentu ich návrh, podľa ktorého by pracovné ponuky museli obsahovať aj ponúkanú mzdu.

„Musíme otvorene priznať, že nás jeho rozhodnutie prekvapilo. Za normálnych okolností by sme očakávali, že to oznámi najprv nám. Poslanec Podmanický sa však rozhodol to urobiť cestou inou, nečakanou. Z klubu strany Smer nevystúpil. Rozhodol sa dokázať vernosť našim ideám aj za cenu osobných obetí,“ píše strana Spolu.

V Smere to je pomerne beťný postup – opozičné návrhy odmietne podporiť a potom ich predloží ako vlastné. Nie vždy to je po rokovaniach s ich pôvodnými návrhmi.

Beblavý napríklad za vlády Smeru už presadil zmenu hypoték, po ktorej výrazne na trhu klesli úroky, či naposledy v októbri zverejňovanie nadmerných odpočtov DPH.

Spolu teraz píše, že si jeho postup váži aj preto, že sa „dokázal vzoprieť smeráckemu valcu, ktorý náš návrh zamietol ešte v máji. Určite si je vedomý, akej pomsty sú schopní niektorí ľudia z vládnej koalície. Okrem toho dokázal niečo takmer neslýchané – presvedčiť tak kovaných smerákov, ako je Martin Glváč a Ľubomír Petrák, aby návrh predložili spolu s ním. Ak poslanec Podmanický dokázal získať na našu stranu Martina Glváča, ktorý ešte v máji hlasoval PROTI návrhu, je tu skutočná šanca na úspech.“

„Ešte pred svojim vznikom tak Spolu presadí dva významné návrhy,“ píše vznikajúca strana. „Predstavte si, čo sa môže podariť, ak Smer vymeníme vo vláde.“

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na.

Najnovšie z kategórie: Ekonomika, Slovensko

Newsfiltter Tomáša Gálisa: Keď človek vezme do úvahy počet sexuálnych škandálov v katolíckej cirkvi, ktoré sa v posledných rokoch prevalili v Severnej i Južnej Amerike či na západe Európy, len ťažko mohol čakať, že na Slovensku k podobnému správaniu kňazov nedochádzalo.

Najčítanejšie

| |