Nová strana Spolu Miroslava Beblavého ironicky víta poslanca Smeru Jána Podmanického vo svojich radoch

. Predložil totiž do parlamentu ich návrh, podľa ktorého by pracovné ponuky museli obsahovať aj ponúkanú mzdu.

„Musíme otvorene priznať, že nás jeho rozhodnutie prekvapilo. Za normálnych okolností by sme očakávali, že to oznámi najprv nám. Poslanec Podmanický sa však rozhodol to urobiť cestou inou, nečakanou. Z klubu strany Smer nevystúpil. Rozhodol sa dokázať vernosť našim ideám aj za cenu osobných obetí,“ píše strana Spolu.

V Smere to je pomerne beťný postup – opozičné návrhy odmietne podporiť a potom ich predloží ako vlastné. Nie vždy to je po rokovaniach s ich pôvodnými návrhmi.

Beblavý napríklad za vlády Smeru už presadil zmenu hypoték, po ktorej výrazne na trhu klesli úroky, či naposledy v októbri zverejňovanie nadmerných odpočtov DPH.

Spolu teraz píše, že si jeho postup váži aj preto, že sa „dokázal vzoprieť smeráckemu valcu, ktorý náš návrh zamietol ešte v máji. Určite si je vedomý, akej pomsty sú schopní niektorí ľudia z vládnej koalície. Okrem toho dokázal niečo takmer neslýchané – presvedčiť tak kovaných smerákov, ako je Martin Glváč a Ľubomír Petrák, aby návrh predložili spolu s ním. Ak poslanec Podmanický dokázal získať na našu stranu Martina Glváča, ktorý ešte v máji hlasoval PROTI návrhu, je tu skutočná šanca na úspech.“

„Ešte pred svojim vznikom tak Spolu presadí dva významné návrhy,“ píše vznikajúca strana. „Predstavte si, čo sa môže podariť, ak Smer vymeníme vo vláde.“

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na editori@dennikn.sk.

Najnovšie z kategórie: Ekonomika, Slovensko

Londýnsky súd vyhovel žiadosti ukrajinskej plynárenskej spoločnosti Naftogaz o zmrazení majetku ruského Gazpromu v Británii. Opatrenie má pomôcť ukrajinskej firme zabezpečiť, aby Gazprom splnil februárové rozhodnutie arbitrážneho súdu, podľa ktorého má Naftogazu vyplatiť 2,6 miliardy dolárov. Oznámil to Naftogaz. (čtk)

Newsfilter Tomáša Gálisa: Smer sa zľakol, že na zastropovanie dôchodkového veku nebude mať dosť hlasov, parlament podporil SNS, ktorá chce skúmať vplyvy zákonov na rodinu a manželstvo, a očkovanie proti HPV vírusu bude zadarmo a nepovinné, ale už sa začína ďalšia protiočkovacia kampaň.

Rusko uvalí recipročné clá na dovoz tovaru z USA, oznámil to ruský minister hospodárskeho rozvoja Maxim Oreškin. Clá podľa neho budú nastavené tak, aby neohrozili domácu ekonomiku. Zamerané budú na takú produkciu, v ktorej má ruský trh k dispozícii rovnocennú náhradu. Zoznam výrobkov zostavia v nasledujúcich dňoch. (čtk)

Najčítanejšie

| |