Česi Slovensku závidia štvrtého mobilného operátora

, povedal na ITAPA Ondřej Malý z českého úradu vlády a reagoval na to, že Peter Pellegrini závidí českým kolegom Úrad kybernetickej bezpečnosti.

Pellegrini považuje za výzvu pre Európu oblasť zdaňovania digitálnych služieb, aby sa tu nielen tvorili zisky, ale aj platili dane, ochranu dát a bezpečnosť, teda ako riešiť kybernetické útoky.

Pellegrini chce lepší systém včasného varovania, aby sa neopakovala situácia s chybou v čipoch elektronických preukazov, keď sa o tom verejnosť dozvedela neskoro.

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na editori@dennikn.sk.

Najnovšie z kategórie: Ekonomika, Slovensko

Londýnsky súd vyhovel žiadosti ukrajinskej plynárenskej spoločnosti Naftogaz o zmrazení majetku ruského Gazpromu v Británii. Opatrenie má pomôcť ukrajinskej firme zabezpečiť, aby Gazprom splnil februárové rozhodnutie arbitrážneho súdu, podľa ktorého má Naftogazu vyplatiť 2,6 miliardy dolárov. Oznámil to Naftogaz. (čtk)

Newsfilter Tomáša Gálisa: Smer sa zľakol, že na zastropovanie dôchodkového veku nebude mať dosť hlasov, parlament podporil SNS, ktorá chce skúmať vplyvy zákonov na rodinu a manželstvo, a očkovanie proti HPV vírusu bude zadarmo a nepovinné, ale už sa začína ďalšia protiočkovacia kampaň.

Rusko uvalí recipročné clá na dovoz tovaru z USA, oznámil to ruský minister hospodárskeho rozvoja Maxim Oreškin. Clá podľa neho budú nastavené tak, aby neohrozili domácu ekonomiku. Zamerané budú na takú produkciu, v ktorej má ruský trh k dispozícii rovnocennú náhradu. Zoznam výrobkov zostavia v nasledujúcich dňoch. (čtk)

Najčítanejšie

| |