Česi Slovensku závidia štvrtého mobilného operátora

, povedal na ITAPA Ondřej Malý z českého úradu vlády a reagoval na to, že Peter Pellegrini závidí českým kolegom Úrad kybernetickej bezpečnosti.

Pellegrini považuje za výzvu pre Európu oblasť zdaňovania digitálnych služieb, aby sa tu nielen tvorili zisky, ale aj platili dane, ochranu dát a bezpečnosť, teda ako riešiť kybernetické útoky.

Pellegrini chce lepší systém včasného varovania, aby sa neopakovala situácia s chybou v čipoch elektronických preukazov, keď sa o tom verejnosť dozvedela neskoro.

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na editori@dennikn.sk.

Najnovšie z kategórie: Ekonomika, Slovensko

SNS uviedla, že „téma legalizácie drog je pre ňu uzavretá“. SNS tvrdí, že „nesúhlasí s akýmkoľvek zákonom, ktorý bude legalizovať drogy, zľahčovať prístup k ich získaniu či legitimizovať distribúciu a ich užívanie“.

Lotyšská banka ABLV pravdepodobne skončí, jej záchrana nie je podľa ECB vo verejnom záujme. Tretia najväčšia lotyšská banka bola minulý týždeň v USA obvinená z finančných machinácií a porušovania sankcií voči KĽDR. (čtk)

Vo Vysokých a Západných Tatrách je zvýšené lavínové nebezpečenstvo. K uvoľneniu lavín môže dôjsť už pri malom dodatočnom zaťažení, najmä na strmých svahoch. (tasr)

Slovenská armáda plánuje nakúpiť nové húfnice Zuzana 2. Obstarávanie by sa malo začať ešte tento rok. V prvej fáze chce kúpiť osem húfnic, do roku 2022 by v prípade súhlasu vlády malo pribudnúť ďalších 17 diel. (tasr)

Na Chopku dnes ráno namerali -19,4 stupňa. SHMÚ vydal pre sever Slovenska výstrahy pred snehovými jazykmi a závejmi.

Najčítanejšie

| |