Opozícia má v budúcich voľbách podľa Matoviča šancu iba pri spolupráci. Tvrdí, že Smer utrpel v župných voľbách dramatickú porážku.

Foto N – Vladimír Šimíček

„Bol som svedkom toho, ako SaS bola ústretová voči KDH, a tam kde nevedela naplniť miesta svojimi kandidátmi, ponúkla ich KDH, a preto sa nečudujem tým výsledkom,“ povedal na diskusii Denníka N.

Líder OĽaNO vraví, že ho nebaví pozerať sa na to, ktorá strana bola ako úspešná, ale aký mali opozičné strany spoločný výsledok.

„Dôležitý je spoločný výsledok opozície a nie jednotlivých strán,“ hovoria Hlina a Galko. „Išli sme do toho ako jeden tím, politickí komentátori to poňali nesprávne. Sme víťazní tím, máme päť županov, porazili sme Smer a extrémistov,“ povedal Galko.

Už teraz chce rozmýšľať o ďalšej spolupráci do ďalších volieb.

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na editori@dennikn.sk.

Najnovšie z témy:

Košická župa je stále bez podpredsedov, zastupiteľstvo nezvolilo do funkcie poslanca za KDH Daniela Rusnáka. Návrh predložil župan Rastislav Trnka, ktorý po jeho neschválení už ďalších kandidátov nenavrhol. Na zvolenie chýbal jeden hlas. (tasr)

Richard Raši podal kvôli voľbám do VÚC trestné oznámenie, vidí podozrenia na volebný podvod. Už predtým požiadal neúspešný kandidát na župana Ústavný súd o prešetrenie sčítania hlasov. (tasr)

Najčítanejšie

| |