Po udelení ocenenia Biela vrana pre Zuzanu Hlávkovú a Pavla Szalaia Zuzana Ťapáková znovu odmietla Hlávkovej tvrdenia a zopakovala, že v úlohe externého poradcu nemala žiadne právomoci na exekutívu interných procesov ministerstva.

„Hoci som tak už urobila veľakrát, aj v rozsiahlom rozhovore pre váš denník, ešte raz kategoricky odmietam akékoľvek tvrdenia slečny Hlávkovej o mojej možnosti či tlakoch akokoľvek ovplyvňovať verejné obstarávania na MZV, rovnako o spojení s výberom agentúry Evka a logicky o predražovaní tohto eventu, ako aj celého predsedníctva (na ktorom sa teda finančné prostriedky, mimochodom, ušetrili),“ napísala Ťapáková v sobotu v reakcii na text o Bielych vranách.

„Ľudí, s ktorými som sa stretla počas pôsobenia v úlohe poradkyne v rámci ministerstva, považujem za špičkových profesionálov, vážim si ich prácu a bolo mi cťou s nimi spolupracovať na takom významnom podujatí, akým pre Slovensko bolo predsedníctvo v Rade EÚ. Vždy mi bude ľúto, že niekto má permanentnú potrebu práve toto pošpiniť. Pokiaľ mi je známe, mnohé z vyšetrovaní už boli ukončené s negatívnym výsledkom, dokonca aj publikované,“ dodala Ťapáková vo svojom stanovisku.

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na.

Najčítanejšie

| |