Najnovšie z kategórie: Slovensko
Minimálne odvody do Sociálnej poisťovne sa pre živnostníkov od januára zvýšia o vyše 15 eur. Vyplýva to z prepočtu, ktorý berie do úvahy vývoj priemernej mzdy. Minimálna suma bude 216,13 eura. Do zdravotnej poisťovne bude musieť podnikateľ a SZČO platiť 91,28 eura.
Vlaky z Bratislavy do Viedne obmedzí výluka, z hlavnej stanice pôjdu od budúceho pondelka len po Marchegg, kde sa bude prestupovať na autobusy. Komplikácia potrvá do 15. novembra. Bez obmedzení zostáva druhá trasa z Petržalky cez Kittsee.
Voľby prebehli štandardne, neboli falšované, výsledky sú platné, uviedol predseda parlamentu Boris Kollár po tom, čo mu šéf štátnej volebnej komisie Ladislav Orosz odovzdal zápisnicu o výsledku volieb. „Veľa ľudí strašilo, že sa budú falšovať voľby. Nič také sa neukázalo, nič také sa nestalo, voľby prebehli v absolútnej korektnosti,“ povedal Kollár. (tasr)
V Bratislave nebudú dva mesiace jazdiť električky od Kuchajdy až po Zlaté piesky. Mesto začne od štvrtka rekonštruovať tento úsek Vajnorskej električkovej radiály. Dostupná bude náhradná autobusová doprava.
Tak teda nech ten Fico vládne. Vybojoval si to, píše Ivan Štulajter. „Pred Progresívnym Slovenskom stojí iná úloha ako sa zamotať s Pellegrinim, Majerským a Sulíkom.“
Schodok štátneho rozpočtu sa medziročne takmer strojnásobil, na konci septembra dosiahol 3,9 miliardy eur. Výdavky stúpli medziročne takmer o tretinu, kým príjmy o približne šestinu, ukázali údaje ministerstva financií.