Peter Kováč

Vlhová skončila v Záhrebe štvrtá, od pódia ju delila desatina

Petra Vlhová skončila štvrtá v slalome Svetového pohára v Záhrebe, od tretej priečky ju delilo 0,13 sekundy. Zvíťazila Američanka Mikaela Shiffrinová, ktorá dosiahla v 22 rokoch svoje 38. víťazstvo vo Svetovom pohári.

Prvá desiatka v slalome SP v Záhrebe. (fis-ski)

Shiffrinová si vďaka víťazstvu upevnila vedenie v priebežnom poradí slalomu, náskok pred druhou Vlhovou zvýšila na 185 bodov.

V celkovom poradí SP má Američanka k dobru už 571 bodov pred Nemkou Viktoriou Rebensburgovou, tretia Vlhová stráca na Shiffrinovú 606 b.

Američanka už v 1. kole predviedla svoju typickú dynamickú jazdu a druhá Holdenerová stratila na Američanku 1,41 sekundy.

Vlhová bojovala v utorok s horúčkami, napriek chorobe nastúpila na štart s číslom sedem. Na druhom medzičase bola ešte druhá s odstupom 62 desatín, v strmine však stratila, dolu jej aj vplyvom choroby dochádzali sily a nabrala ešte sekundu.

„Dalo sa ísť trošku rýchlejšie, od štartu po rovinu som išla veľmi opatrne. Stratila som v strmých pasážach, ale nevadí. Druhé kolo musím ísť naplno a uvidíme, čo to prinesie. Zdravotne to nie je ideálne, ale – na druhej strane – nie je to ani najhoršie,“ povedala Slovenka v cieľových priestoroch.

V druhom kole pod umelým osvetlením sťažovalo pretekárkam jazdu v hornej časti sneženie, k tomu sa pridal aj neustále sa zhoršujúci povrch zjazdovky. S podmienkami na trati sa výborne vyrovnala 20-ročná Rakúšanka Katharina Gallhuberová, ktorá sa z deviateho miesta po 1. kole vyšvihla na celkové šieste.

Jej čas prekonala až skúsená Frida Hansdotterová. Vlhovej skvele vyšla vrchná pasáž, v ktorej ešte jemne navýšila náskok na Švédku, potom ju však na zhoršujúcej sa trati niekoľkokrát vyhodilo z línie, stratila optimálnu rýchlosť a v cieli sa zaradila o 13 stotín za Hansdotterovú.

Napokon z toho bolo konečné štvrté miesto, keďže Holdenerová si postrážila pozíciu a Shiffrinová išla presvedčivo aj v druhom kole.

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na editori@dennikn.sk.

Najnovšie z témy: Petra Vlhová

Najčítanejšie

| |