Peter Kováč

Vlhová skončila v Záhrebe štvrtá, od pódia ju delila desatina

Petra Vlhová skončila štvrtá v slalome Svetového pohára v Záhrebe, od tretej priečky ju delilo 0,13 sekundy. Zvíťazila Američanka Mikaela Shiffrinová, ktorá dosiahla v 22 rokoch svoje 38. víťazstvo vo Svetovom pohári.

Prvá desiatka v slalome SP v Záhrebe. (fis-ski)

Shiffrinová si vďaka víťazstvu upevnila vedenie v priebežnom poradí slalomu, náskok pred druhou Vlhovou zvýšila na 185 bodov.

V celkovom poradí SP má Američanka k dobru už 571 bodov pred Nemkou Viktoriou Rebensburgovou, tretia Vlhová stráca na Shiffrinovú 606 b.

Američanka už v 1. kole predviedla svoju typickú dynamickú jazdu a druhá Holdenerová stratila na Američanku 1,41 sekundy.

Vlhová bojovala v utorok s horúčkami, napriek chorobe nastúpila na štart s číslom sedem. Na druhom medzičase bola ešte druhá s odstupom 62 desatín, v strmine však stratila, dolu jej aj vplyvom choroby dochádzali sily a nabrala ešte sekundu.

„Dalo sa ísť trošku rýchlejšie, od štartu po rovinu som išla veľmi opatrne. Stratila som v strmých pasážach, ale nevadí. Druhé kolo musím ísť naplno a uvidíme, čo to prinesie. Zdravotne to nie je ideálne, ale – na druhej strane – nie je to ani najhoršie,“ povedala Slovenka v cieľových priestoroch.

V druhom kole pod umelým osvetlením sťažovalo pretekárkam jazdu v hornej časti sneženie, k tomu sa pridal aj neustále sa zhoršujúci povrch zjazdovky. S podmienkami na trati sa výborne vyrovnala 20-ročná Rakúšanka Katharina Gallhuberová, ktorá sa z deviateho miesta po 1. kole vyšvihla na celkové šieste.

Jej čas prekonala až skúsená Frida Hansdotterová. Vlhovej skvele vyšla vrchná pasáž, v ktorej ešte jemne navýšila náskok na Švédku, potom ju však na zhoršujúcej sa trati niekoľkokrát vyhodilo z línie, stratila optimálnu rýchlosť a v cieli sa zaradila o 13 stotín za Hansdotterovú.

Napokon z toho bolo konečné štvrté miesto, keďže Holdenerová si postrážila pozíciu a Shiffrinová išla presvedčivo aj v druhom kole.

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na editori@dennikn.sk.

Najnovšie z témy:

Petra Vlhová obsadila vo finálovom zjazde Svetového pohára 17. miesto. Talianke Sofii Goggiovej stačilo druhé miesto, aby získala malý glóbus, preteky vyhrala Lindsey Vonnová, tretia skončila Alice McKennisová. (tasr)

Petra Vlhová nedokončila prvé kolo obrovského slalomu Svetového pohára v nemeckom Ofterschwangu. Zajtra sa Vlhová predstaví v slalome, na ktorom sa symbolickou jazdou rozlúči s kariérou Veronika Velez-Zuzulová.

Najčítanejšie

| |