Minister kultúry Marek Maďarič nevidí dôvod hlbšie sa zaoberať Dankovým návrhom na zrušenie koncesionárskych poplatkov.

 Tvrdí, že ide o jednostranné, mediálne vyhlásenie, nezohľadňujúce fakt, že takýto návrh nemožno uskutočniť bez dohody koaličných partnerov.

Minister kultúry zároveň upozornil, že postoj SNS k téme financovania RTVS je nejasný. Pripomenul, že na začiatku sa prostredníctvom programového vyhlásenia vlády SNS neprihlásila len k financovaniu RTVS cez tzv. koncesionárske poplatky, ale súhlasila aj s ich zvýšením. Neskôr návrh na ich primerané zvýšenie odmietla.

„O niekoľko mesiacov však hlasmi svojich poslancov zvolila za generálneho riaditeľa RTVS človeka, ktorý sa hlási k financovaniu RTVS cez poplatky. A dnes prichádza s ideou financovania RTVS z daní občanov cez štátny rozpočet,“ upozornil Maďarič.

Predseda SNS Danko navrhuje zrušiť koncesionárske poplatky, poukazuje pritom na možnosť, ktorú k takémuto kroku dáva výsledok hospodárenia za rok 2017 a výrazne, o 800 miliónov eur nižší schodok štátneho rozpočtu.

„Ušetrené peniaze by sme mali investovať do ľudí, jednou z možností je použiť ich aj na zrušenie koncesionárskych poplatkov,“ uviedol Danko. (tasr)

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na editori@dennikn.sk.

Najnovšie z témy: Marek Maďarič, RTVS za Rezníka

Najčítanejšie

| |