NAKA začne trestné stíhanie vo veci nákupu CT prístroja žilinskou župou. Polícia v piatok dostala protokol Úradu pre verejné obstarávanie, ktorý nákup kontroloval.

„NAKA sa tým zaoberá niekoľko mesiacov, čakalo sa na tento výsledok. Vyšetrovateľ po prvom prečítaní protokolu skonštatoval, že je tam 14 pochybení, ktoré sa budú skúmať,“ povedal policajný prezident Tibor Gašpar.

Žilinská županka Erika Jurinová neskôr oznámila, že v súvislosti s výsledkami kontroly podá trestné oznámenie na neznámeho páchateľa.

Na predraženie upozornil v roku 2016 opozičný poslanec Miroslav Beblavý, žilinská župa podľa neho kúpila CT prístroje s pozáručným servisom predražené o vyše 800-tisíc eur.

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na editori@dennikn.sk.

Najnovšie z kategórie: Slovensko

Ján Štrasser odpovedá na otázku Tomáša Gálisa, ktorý sa po odchode Lucie Žitňanskej z Mostu-Hídu pýta, čo v tej koalícii ešte Most-Híd robí: Pripomenulo mi to príhodu z hlbokej totality, keď sa istého populárneho herca spýtali, prečo účinkuje v takmer každom podradnom televíznom programe. Herec odpovedal: „Viete čo, poďme sa o tom pozhovárať k bazénu mojej vily.“

Najčítanejšie

| |