Petra Vlhová nedokončila prvé kolo slalomu Svetového pohára vo Flachau.

Po prvom medzičase večerných pretekov spravila chybu, po ktorej už neprišla do cieľa.

Po prvom kole viedla Bernadette Schildová, ktorá mala pred druhou Mikaelou Shiffrinovou náskok 37 stotín sekundy. Prvé kolo nedokončila ani druhá Slovenka Barbara Kantorová.

Vlhová sa po pár bránkach dostala do rytmu, na prvom medzičase strácala na vedúcu Bernadette Schildovú  tri stotiny, hneď vzápätí ju ale zastavil špicar.

Pre Slovenku to bolo prvé vypadnutie v SP od 11. marca 2017, keď nedokončila slalom v americkom Squaw Valley.

„Dostala som špicar, takže klasická chyba, ktorá sa deje. Všeobecne je škoda, že som vypadla, ale išla som do toho naplno. Myslím si, že som nešla až tak zle, no proste stalo sa. Málokedy dostávam špicar, ani na tréningoch. Taký je život, ideme ďalej,“ povedala Vlhová v cieľových priestoroch.

Na priebežné tretie miesto sa zaradila Frida Hansdotterová (+0,74), štvrtá Nina Haver-Lösethová strácala na líderku už výrazných 1,54 s. Z prvých osem pretekárok vypadli tri po rovnakej klasickej slalomovej chybe, okrem Vlhovej nedokončili 1. kolo ani Wendy Holdenerová či Lena Dürrová. (tasr)

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na editori@dennikn.sk.

Najnovšie z témy: Petra Vlhová

Petra Vlhová obsadila vo finálovom zjazde Svetového pohára 17. miesto. Talianke Sofii Goggiovej stačilo druhé miesto, aby získala malý glóbus, preteky vyhrala Lindsey Vonnová, tretia skončila Alice McKennisová. (tasr)

Petra Vlhová nedokončila prvé kolo obrovského slalomu Svetového pohára v nemeckom Ofterschwangu. Zajtra sa Vlhová predstaví v slalome, na ktorom sa symbolickou jazdou rozlúči s kariérou Veronika Velez-Zuzulová.

Najčítanejšie

| |