Bývalý poradca amerického prezidenta Stephen Bannon odstúpil z vedenia ultrakonzervatívneho spravodajského webu Breitbart News. Svoj krok oznámil týždeň po zverejnení knihy kritickej k Trumpovi sčasti založenej na jeho tvrdeniach.

Podľa denníka The New York Times za jeho odchodom stojí vplyvná mecenáška republikánov a spolumajiteľka serveru Rebekah Mercerová.

V spore po vyjdení knihy Ohnivá zloba: Vnútri Trumpovho Bieleho domu sa na Trumpovu stranu postavila väčšina konzervatívnych médií a k Bannonovi boli kritické aj niektoré príspevky na ním vedenom Breitbart News. (cnn)

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na editori@dennikn.sk.

Najnovšie z témy: Donald Trump

Mexiko sa ohradilo proti Trumpovým tweetom a zdôraznilo, že za múr, ktorý chce americký prezident postaviť na hranici, platiť nemieni. Trump vo štvrtok zopakoval, že názor na prisťahovalectvo a stavbu múra nemení. (čtk)

Trump odmietol, že by zmenil názor na stavbu hraničného múru s Mexikom. Ohradil sa tak proti tvrdeniu personálneho šéfa Bieleho domu Johna Kellyho, podľa ktorého sa prezidentov názor na prisťahovalectvo a na stavbu hraničného múru „vyvíja“. Trump na twitteri napísal, že za múr zaplatí Mexiko. (bbc)

Najčítanejšie

| |