Dušan Mikušovič

Maďarič: Mám zlý pocit z posledných udalostí v RTVS

Marek Maďarič má zlý pocit z diania v RTVS. „Generálny riaditeľ Jaroslav Rezník by mal situáciu čím skôr upokojiť,“ tvrdí minister kultúry.

„Začalo sa to, keď sa nám predseda SNS zdôveril s ideou, že by chcel zoštátniť RTVS,“ povedal minister kultúry.

„Potom poslanec SNS tvrdo skritizoval reportérov RTVS. Nehovorím, že to súvisí nevyhnutne, ale následne im bola obmedzená práca. Potom došlo k zastaveniu investigatívy. Mam z toho zlý pocit a nečudoval by som sa, keby bola medzi redaktormi nervozita.“

Maďarič opäť kritizoval fakt, že predseda Rady RTVS Igor Gallo o zastavení relácie Reportéri nevedel.

„Neodvážim sa povedať, či sú to tlaky SNS na RTVS. Aj keby som ako riaditeľ s nejakými redaktormi bol nespokojný, tak po tom, čo ich kritizuje vládny politik, by som im bezprostredne nesiahol na reláciu,“ dodal minister kultúry s tým, že si netrúfa povedať, či je ohrozená nezávislosť RTVS.

Prečítajte si aj:
Po Reportéroch mení RTVS reláciu Dejiny.sk, ktorej tím moderoval aj debatu kritizovanú Hrnkom

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte na editori@dennikn.sk.

Najnovšie z témy:

Najobjektívnejšie televízne spravodajstvo má podľa prieskumu Markíza a RTVS, obom namerala agentúra Median SK takmer 24 %.  Na treťom mieste skončila JOJ s 19 %, nasleduje TA3 so 16 %. (tasr)

Investigatívni Reportéri sa vrátia na obrazovky Jednotky RTVS prvýkrát v pondelok 10. septembra po desiatej večer. Pri moderovaní sa budú striedať Lucia Virostková a Martina Kubániová, pôvodný tím relácie doplnil napríklad reportér Laco Ďurkovič. Po novom bude mať každá relácia dve alebo občas len jednu reportáž.

Najčítanejšie

| |